Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18031) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Powrót ludowców do starostwa

Dodano: 21.11.2014 12:43
Źródło: LM.pl

Koalicjanci ludowców, Nowoczesny Powiat i SLD – Lewica Razem, mają po dwóch radnych, co razem daje stabilną przewagę na opozycją, dysponującą w sumie dziesięcioma mandatami: PiS – 5, Towarzystwo Samorządowe – 3 i PO – 2.

- To jest koalicja na cztery lata – podkreślił Stanisław Bielik, co powtarzali po kolei wszyscy reprezentanci porozumiewających się stron. To nie dziwi w świetle przykrego doświadczenia ludowców z początków obecnej kadencji, kiedy to pół roku po wyborach Platforma Obywatelska zmieniła front i porozumiała się z opozycją, dzięki czemu miejsce Stanisław Bielika na stanowisku starosty zajęła Małgorzata Waszak. - Dziękuję PSL-owi, że zdecydowało się zawrzeć koalicję właśnie z nami, bo to świadczy, że widzi w nas solidnego partnera - powiedział Janusz Stankiewicz.

Wszyscy też gratulowali ludowcom znakomitego wyniku wyborczego, który formalnie skonsumowany zostanie dopiero na pierwszym posiedzeniu nowej Rady Powiatu Konińskiego. Dojdzie do niej najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia. Wtedy też poznamy dopiero nazwisko wicestarosty. Stanisław Bielik nie chciał bowiem zdradzić, kogo widzi na tym stanowisku. - Najpierw rada musi wybrać starostę – uchylał się przed odpowiedzią na pytanie o kandydata na swojego zastępcę.

poprzednia
strona 2/2
  • Powrót ludowców do starostwa
  • Powrót ludowców do starostwa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

WRÓCIŁO ŚREDNIOWIECZE
Dodano: 21.11.2014 12:55    Przez: ~ŻAL
Gumofilc z zapijaczonym obliczem pod dyktando SBeka będzie władał powiatem w imieniu ogłupiałych wyborców za pomocą TVN-u i g...a wybiórczego.Vickiem będzie niedoszły burmistrz Rychwalski oczywiście z PEESEL.
Dodano: 21.11.2014 13:31    Przez: ~Q
same dziadki.. masakra
Dodano: 21.11.2014 13:05    Przez: ~jaro
Znów żenujący poziom towarzyszy ludowców będzie wytyczał bieg powiatu "kunińskiego" (jak mówi myster Bielik)
Dodano: 21.11.2014 13:57    Przez: ~wstyd!!!
Po co nam te powiaty?Pewnie, żeby przeżerały pieniądze, a partyjna brać miała dostęp do koryta! W Koninie mamy dwa wydziały komunikacji, dwa nadzory budowlane, dwa wydziały drogownictwa, a starczyłby jeden. Dobrze, że kominiarz jest jeden.
Dodano: 21.11.2014 14:05    Przez: ~koluś

KOMENTARZE

WRÓCIŁO ŚREDNIOWIECZE
Dodano: 21.11.2014 12:55    Przez: ~ŻAL
Gumofilc z zapijaczonym obliczem pod dyktando SBeka będzie władał powiatem w imieniu ogłupiałych wyborców za pomocą TVN-u i g...a wybiórczego.Vickiem będzie niedoszły burmistrz Rychwalski oczywiście z PEESEL.
Dodano: 21.11.2014 13:31    Przez: ~Q
avatar JESZCZE DO TEGO NOWICKI NA PREZYDENTA I DZIADOSTWO W KOMPLECIE, CZAS SZUKAĆ TANICH LINI LOTNICZYCH
Dodano: 21.11.2014 14:47    Przez: noidupazbita
avatar moderator oczywiście usunie ten wpis jak wszystkie nieprzychylne Nowickiemu
Dodano: 21.11.2014 14:56    Przez: noidupazbita
Sitwa znowu się wybrała!Do czasu,do czasu.PO tych wyborach czuję się tak jak by ktoś nasrał mi na wycieraczkę ,zapukał i POprosił o papier.Uważajcie cudotwórcy cudu nad urną bo wywołacie kryterium uliczne i nie będzie zmiłuj.
Dodano: 21.11.2014 17:34    Przez: ~cadyk
Zobaczcie POrtret Zdrajców zdjęcie nr.2 Od lewa do prawa SITWA w kolorze tęczy .Złączyła ich KASA.
Dodano: 22.11.2014 06:06    Przez: ~bym zaPOmniał
Gratulacje Panie Stanisławie
Dodano: 21.11.2014 12:58    Przez: ~Józef
Teczka się już podarła trzeba kupić nową - tak trzymać - pozdrawiam !
Dodano: 21.11.2014 13:05    Przez: ~Burok
same dziadki.. masakra
Dodano: 21.11.2014 13:05    Przez: ~jaro
MOŻE WRÓCI TROCHĘ NORMALNOŚCI I SKOŃCZY SIĘ MOBBING...
Dodano: 21.11.2014 13:13    Przez: ~MIESZKANKA
Janusz Stankiewicz....
Dodano: 21.11.2014 13:16    Przez: ~Janusz
Gratulacje dla PSL i Pana Bielika, żadnych układów ze zdrajcami. Tak trzymać!
Dodano: 21.11.2014 13:17    Przez: ~gal
Właśnie zacznie się rzetelna ptaca a nie układy mam nadzieje,że przegra wybory na Preztdenta .Konina. Brawo Panie Bielik. Piękny wynik.
Dodano: 21.11.2014 13:22    Przez: ~wyborca
Znów żenujący poziom towarzyszy ludowców będzie wytyczał bieg powiatu "kunińskiego" (jak mówi myster Bielik)
Dodano: 21.11.2014 13:57    Przez: ~wstyd!!!
A teraz układów nie będzie? Z Księżyca jesteś, czy co?
Dodano: 21.11.2014 14:04    Przez: ~silver
Ogłosić przetarg na dostawy do barku starosty,mile widziane napoje co by nie kraśniały lica Pana Starosty jednak o mocy POwyżej 45 voll.
Dodano: 22.11.2014 07:30    Przez: ~łom
Janusz Stankiewicz to chłopak MOROWY .....
Dodano: 21.11.2014 14:01    Przez: ~FELEK
Po co nam te powiaty?Pewnie, żeby przeżerały pieniądze, a partyjna brać miała dostęp do koryta! W Koninie mamy dwa wydziały komunikacji, dwa nadzory budowlane, dwa wydziały drogownictwa, a starczyłby jeden. Dobrze, że kominiarz jest jeden.
Dodano: 21.11.2014 14:05    Przez: ~koluś
1 z 4
1234>>