Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak będzie wyglądał park handlowy koło błoni? Znamy szczegóły

Jak będzie wyglądał park handlowy koło błoni? Znamy szczegóły

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jak będzie wyglądał park handlowy koło błoni? Znamy szczegóły
Starówka

5,2 tys. metrów kwadratowych ma mieć park handlowy, który stanie w starej części Konina między ul. Wał Tarejwy, Przy Błoniach i Trasa Warszawska. Ma być otwarty nie wcześniej niż w drugim kwartale 2023 r.

Czwartkowa informacja o planach budowy parku handlowego w starej części miasta rozgrzała Internautów. O szczegóły tej inwestycji zapytaliśmy więc odpowiedzialną za nią firmę Trei Real Estate Poland. To polski oddział niemieckiego przedsiębiorstwa, które ma w swoim portfolio kilkadziesiąt parków handlowych w Polsce, Czechach i Słowacji.

Planowany w Koninie obiekt ma być parkiem handlowym. Od centrum lub galerii handlowej różni je to, że wejścia do każdego sklepów są oddzielne – nie łączy je jeden wspólny korytarz. To ułatwienie w kontekście pandemii koronawirusa (lub jakiejkolwiek innej), w takim przypadku łatwiej bowiem o zachowanie reżimu sanitarnego i utrzymania ciągłości działalności sklepów.

Firma złożyła ostatnio wniosek o pozwolenie na budowę obiektu. – Teraz czekamy na decyzję – informuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. – W zależności od tego, kiedy zostanie wydana, będziemy mogli rozpocząć kolejny etap związany z realizacją parku handlowego w tym mieście.

Zgodnie z założeniami budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Otwarcie parku ma nastąpić nie wcześniej, niż w drugim kwartale 2023 r. Działki, na których ma być zlokalizowany park, zajmują niemal całą powierzchnię zieloną między Trasą Warszawską od wschodu, ul. Przy Błoniach od północy, ul. Wał Tarejwy od zachodu i sklepami od południowej strony. Niezabudowany pozostanie fragment gruntu wokół krzyża i głazu upamiętniających ks. Maksymiliana Tarejwo oraz północno-wschodni fragment przy skrzyżowaniu ulic przy Błoniach i Trasy Warszawskiej.

Obiekt ma mieć powierzchnię 5,2 tys. metrów kwadratowych, czyli kilkukrotnie mniejszą, niż galerie handlowe w Koninie i Starym Mieście. – Taki metraż jest najbardziej optymalny pod kątem najemców i oferty zakupowej – wyjaśnia Jacek Wesołowski. Łącznie ma w nim znaleźć się osiem lokali oraz market spożywczy. – W gronie których znajdą się marki już wcześniej obecne w naszych parkach. Nie wykluczamy również, że pojawią się zupełnie nowe, debiutujące w mieście brandy – informuje dyrektor zarządzający.

fot. park handlowy TRE Poland w Oświęcimiu (zdjęcie poglądowe)

Czytaj więcej na temat:starówka, park handlowy, handel, błonia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole