Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBudynek po ZST wciąż bez nowego właściciela. Chętnych brak

Budynek po ZST wciąż bez nowego właściciela. Chętnych brak

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budynek po ZST wciąż bez nowego właściciela. Chętnych brak
Starówka

Drugi przetarg na sprzedaż budynku po Zespole Szkół Technicznych nie zakończył się sukcesem. Nie zgłosił się żaden chętny na jego zakup.

We wtorek odbył się przetarg na sprzedaż trzech działek i budynku należących do miasta położonych przy ul. Dąbrowskiego. Grunty mają łączną powierzchnię niemal 0,35 ha, a budynek powierzchnię użytkową ponad 1,5 tys. m2. Tereny znajdują się pod ochroną konserwatorską, który musi wydać opinię ws. rozbiórek i przebudowy istniejących obiektów, a także budowy nowych.

Cena wywoławcza zaproponowana przez miasto wynosiła 2 150 000 zł za działkę i budynek oraz 392 tys. zł za dwa kolejne grunty na tyłach, które w przeszłości stanowiły boisko. Przetargu nie udało się pozytywnie rozstrzygnąć – jak poinformowała Aneta Wanjas, rzeczniczka prezydenta, nie zgłosił się żaden chętny na zakup.

Sprzedawany budynek w przeszłości używany był przez Zespół Szkół Technicznych w Koninie. Następnie mieścił się tam Restart Lab – miejsce spotkań i aktywności młodzieży. Do sprzedaży działki, na której mieści się boisko, miasto przymierzało się już w 2021 r. Zaprotestowali młodzi ludzie z Restart Labu, organizując m.in. pokazowy mecz na tym terenie. Ostatecznie teren został wydzierżawiony, a w 2022 r. działalność zakończył Restart Lab.

Możliwość sprzedaży tych terenów i budynku władze miasta zasygnalizowały już w maju ubiegłego roku. Wtedy na taki krok zgodę wydali radni. Miejscowy plan zagospodarowania terenu dla tego obszaru zakłada usługi w tym usługi oświaty. W maju ubiegłego roku wiceprezydent Paweł Adamów przekonywał, że jest już zainteresowany kupnem tego terenu inwestor.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole