Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak polubić poniedziałek? Dobre wieści, które poprawią humor

Jak polubić poniedziałek? Dobre wieści, które poprawią humor

Dodano:
Jak polubić poniedziałek? Dobre wieści, które poprawią humor
dyżur

Nie ma wątpliwości, że dla wielu z nas poniedziałek kojarzy się z powrotem do rzeczywistości po weekendzie, nierzadko pełnym wyzwań, korków i obowiązków.

Owszem, jest to dzień, kiedy wszyscy ruszają do pracy, szkoły czy innych zajęć i łatwo jest wpaść w wir stresu oraz niechęci. Wielu z nas pamięta też komedię z 1971 roku w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego, gdzie poniedziałek stał się symbolem pechowego dnia. Jednak czy na pewno nie da się spojrzeć na niego w nieco bardziej optymistyczny sposób? Może warto poszukać w nim dobrego początku tygodnia, nowych możliwości i wyzwań?

Dobre wieści z weekendu. Dla podniesienia naszego poniedziałkowego nastroju, przypomnijmy sobie najpierw o tym, co dobre, co działo się ostatnio. Wygrana naszych siatkarek. Nie ma nic bardziej podnoszącego na duchu niż sukces własnej reprezentacji. Polskie siatkarki pokonały Włochy i awansowały na Igrzyska Olimpijskie do Paryża w 2024 roku. Gratulacje!

Sukces w świecie filmu. Podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dwie aktorki, Paulina Pytlak (debiut) i Kinga Preis (rola drugoplanowa), zostały nagrodzone za role w filmie "Święto Ognia", opartym na powieści Jakuba Małeckiego. Autor pochodzi z Koła i chętnie wraca w rodzinne strony. TUTAJ wywiad z pisarzem. Książka zawiera wiele wartościowych treści. Polecam. Film trafi do kin już 6 października. Z niecierpliwością czekamy!

Myślenie pozytywne.  Pamiętajmy, że każdy dzień, w tym i poniedziałek, jest szansą na to, by coś osiągnąć, coś zmienić. Warto wierzyć, że wszystko pójdzie dobrze, niezależnie od dnia tygodnia.

Imieniny. Warto też wspomnieć o tych, którzy obchodzą dzisiaj swoje imieniny. Serdeczne życzenia dla Alfeusza, Aurelii, Ermenfryda, Eufrozyny, Franciszka, Kamila, Kleofasa, Wincentego, Władysława i wszystkich innych solenizantów. Niech ten poniedziałek stanie się dla nas początkiem czegoś wspaniałego, pełnego pozytywnej energii i chęci do działania. W końcu, jak mawiają, to nie dni są złe, tylko nasze nastawienie do nich. 

Jeżeli macie pytania, sugestie lub chcielibyście zgłosić jakąś sprawę, jesteśmy dostępni przez nasz profil na FB, WhatsApp, redakcja@portal.lm.pl oraz pod numerem telefonu 535 990 026.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole