Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJakie doświadczenie ma nowy prezes?

Jakie doświadczenie ma nowy prezes?

Dodano:
Jakie doświadczenie ma nowy prezes?
PWiK

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma nowego prezesa. Jakie doświadczenie ma Waldemar Jaskólski, który pracował ostatnio jako kierownik Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie?

Waldemar Jaskólski ma doświadczenie w zarządzaniu firmami i przedsiębiorstwami polskimi i zagranicznymi. Przez ponad 30 lat zawodowej pracy pełnił funkcje prokurenta, kierownika, dyrektora, członka zarządu, prowadził też własną działalność gospodarczą. Zarządzał obiektami usług publicznych typu hotele i ośrodki wypoczynkowo - konferencyjne, zakładami produkcyjnymi z dużymi wymaganiami w zakresie ochrony środowiska i wysokimi standardami w gospodarce odpadami. Wiele lat zawodowo zajmował się zagadnieniami technicznymi, między innymi: energooszczędnym oświetleniem, modelowaniem energooszczędnych procesów produkcyjnych, kogeneracji, pomp ciepła, pozyskiwania energii odnawialnej. Jak podkreśla – interesuje się gospodarką obiegu zamkniętego, segregacją i zagospodarowaniem odpadów oraz kwestią utrzymywania porządku w obiektach publicznych. Z Urzędem Miejskim w Koninie związany jest od czterech lat, z czego większość jako kierownik wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie inwestorów dla miasta.

Nowy prezes PWiK ukończył studium podyplomowe: Marketingowe zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Akademię Rolniczą w Poznaniu. Odbył kilkadziesiąt kursów i szkoleń dla kadry zarządzającej, a także technologicznych. Włada trzema językami obcymi. Działa też społecznie m.in. w Stowarzyszeniu Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA w Koninie. 

Do konkursu, ogłoszonego przez prezydenta, przystąpiło sześć osób. Komisja zarekomendowała pierwotnie Waldemara Szygendę, który jednak nie zdecydował się objąć tej funkcji. Po kilku miesiącach, prezydent zaproponował Radzie Nadzorcze Waldemara Jaskólskiego, który również uczestniczył w konkursie i był jednym z lepiej ocenionych kandydatów. Obowiązki zacznie pełnić 1 października br. Został powołany na pięć lat.

Fot. Miasto Konin

Czytaj więcej na temat:Waldemar Jaskólski , PWiK , nowy prezes
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole