Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJest trzeci przetarg na pawilon przy ul. Błaszaka. Rok po wyprowadzce kupców

Jest trzeci przetarg na pawilon przy ul. Błaszaka. Rok po wyprowadzce kupców

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jest trzeci przetarg na pawilon przy ul. Błaszaka. Rok po wyprowadzce kupców
Inwestycje

Miasto ogłosiło trzeci przetarg na sprzedaż terenów i budynków przy ul. Błaszaka. W dwóch pierwszych postępowaniach nie udało się wyłonić kupca. W styczniu minął rok od wyprowadzki z tych obiektów ostatnich handlowców.

W trzecim przetargu na działki i budynki przy ul. Błaszaka miasto nie zmieniło stawianych przez siebie wymagań. Nadal za grunty i posadowione na nich budynki chce łącznie niemal pięć milionów złotych. Dodatkowo kupiec ma przedłożyć koncepcję architektoniczną, która po zaakceptowaniu ma być wykonana w ciągu pięciu lat od zawarcia umowy. W miejscu pawilonu i budynku po „Marionetce” powstać ma sześciokondygnacyjny budynek mieszkalno-handlowy z miejscami parkingowymi.

Kupcy z tych obiektów wyprowadzili się w styczniu 2022 r. Przez rok miastu nieruchomości nie udało się sprzedać. W pierwszym przetargu zgłosił się jeden chętny, ale nie wpłacił wymaganego wadium. W drugim również złożona została jedna oferta, ale została odrzucona ze względu na wadliwą koncepcję zagospodarowania terenu.

W trzecim postępowaniu chętni swoje oferty zgłaszać mogą do 17 kwietnia. Cztery dni później odbędzie się część jawna przetargu. 26 kwietnia przetarg ma zostać rozstrzygnięty.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole