Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Jest decyzja wójta ws. budowy masztu w Sokółkach

Kazimierz Biskupi. Jest decyzja wójta ws. budowy masztu w Sokółkach

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Jest decyzja wójta ws. budowy masztu w Sokółkach
Kazimierz Biskupi

Planowana budowa masztu telekomunikacyjnego przy ul. Matejki na Posadzie na razie nie zostanie rozpoczęta. Wójt gminy Kazimierz Biskup wydał odmowną decyzję o lokalizacji inwestycji. To jednak nie zamyka ostatecznie drogi firmie, która maszt chce postawić.

W połowie maja kilkudziesięciu mieszkańców Posady (gm. Kazimierz Biskupi) złożyło w Urzędzie Gminy Kazimierz Biskupi protest przeciwko planowanej w ich sąsiedztwie budowie masztu telekomunikacyjnego. Na prywatnej działce inwestor chce postawić maszt o wysokości 56 m i zlokalizowanymi na nim piętnastoma antenami. Stanąć ma na prywatnej działce przy ul. Matejki (niedaleko zjazdu w ul. Chełmońskiego). 

Mieszkańcy w piśmie podnosili, że sąsiadujące z masztem działki stracą na wartości, a budowla zaburzy estetykę miejscowości, ma bowiem stanąć pomiędzy zabudowaniami. Nieznany jest też wpływ tych urządzeń na zdrowie. – Sprawozdanie z badań wytworzonego przez stację telefonii komórkowej pola elektromagnetycznego inwestor wykonuje dopiero po wybudowaniu masztu. Tak mówi nasze prawo. Badania te zleca inwestor. Można sobie wszystko dopowiedzieć. Nie wiemy więc na tym etapie, jakie wartości mają pola elektromagnetyczne, jakie będą występować wokół masztu – wyjaśniał radny Paweł Moliński, który koordynował protest.

Firma odpowiedzialna za inwestycję złożyła do wójta gminy wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Już kilkanaście dni temu Grzegorz Maciejewski zapowiadał, że wsłucha się w głos mieszkańców. W piątek wydał decyzję odmowną ws. lokalizacji masztu.

To jednak nie zamyka drogi inwestorowi. Od decyzji wójta może bowiem złożyć odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koninie. Czy na taki krok firma się zdecyduje – na razie nie wiadomo.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole