Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Jest przetarg na dokończenie przebudowy drogi w Kamienicy

Kazimierz Biskupi. Jest przetarg na dokończenie przebudowy drogi w Kamienicy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Jest przetarg na dokończenie przebudowy drogi w Kamienicy
Kazimierz Biskupi

Do 3 lutego swoje oferty mogą składać firmy zainteresowane dokończeniem przebudowy drogi w miejscowości Kamienica (gm. Kazimierz Biskupi). Przetarg ma wyłonić wykonawcę, który dokończy prace rozpoczęte przez poprzednią firmę.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia gmina Kazimierz Biskupi rozwiązała umowę z dotychczasowym wykonawcą przebudowy drogi. Zarzucała mu długotrwałe przerwanie prac, a następnie wznowienie ich i prowadzenie niezgodnie z dokumentacją projektową i stosownych procedur. – Z uwagi na dążenia do wykonania umowy w chwili obecnej nie zajmiemy stanowiska – komentowała na naszych łamach Arleta Nowicka, prezes zarządu Trans-Spili Sp. z o.o.

W zeszłym tygodniu ogłoszony został nowy przetarg na tę inwestycję. Gmina chce znaleźć firmę, która dokończy prace rozpoczęte przez poprzedniego wykonawcę. Swoje oferty zainteresowani składać mogą do 3 lutego. Ewentualny wykonawca będzie miał dziesięć tygodni na realizację zadania od momentu podpisana umowy. W najbardziej optymistycznym scenariuszu prace mogłyby zakończyć się więc jeszcze w pierwszej połowie 2023 r.

Przebudowywany odcinek ma ponad dwa kilometry. Obok niego powstaje ścieżka pieszo-rowerowa z kostki brukowej. Ponadto wykonane zostały już zjazdy do posesji, nowe oświetlenie uliczne oraz zatoki autobusowe. Gmina na drogę miała wydać niemal pięć milionów złotych. Połowę wartości inwestycji dofinansowuje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Poprzedniemu wykonawcy wypłacono, według informacji przekazanych przez samorząd, ponad 2,8 mln zł. Łączny koszt inwestycji znany będzie po wyborze nowego wykonawcy.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole