Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKleczew. Biblioteka i centrum kultury już od środy z jednym dyrektorem

Kleczew. Biblioteka i centrum kultury już od środy z jednym dyrektorem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. Biblioteka i centrum kultury już od środy z jednym dyrektorem
Kleczew

Magdalena Siupa od środy jest nie tylko dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleczewie, ale kieruje również tamtejszym ośrodkiem kultury. Choć do połączenia obu instytucji jeszcze nie doszło, jest to pierwszy krok w tym kierunku.

We wtorek pisaliśmy o planach połączenia kleczewskiej biblioteki i ośrodka kultury w jedną instytucję. To pomysł burmistrza Mariusza Musiałowskiego na usprawnienie pracy obu placówek i oszczędności w kleczewskim budżecie. Radni pomysł poparli, ale by doszło do formalnego połączenia instytucji wymagany jest jeszcze szereg opinii i zgód. Najwcześniej może stać się to za ok. pół roku.

Tymczasem już we wtorek zmienił się dyrektor ośrodka kultury. Została nim dotychczasowa dyrektorka biblioteki Magdalena Siupa. Ze swojej pierwszej pracy nie rezygnuje, w obu instytucjach zatrudniona będzie na pół etatu. – Przygotuje obie jednostki do połączenia – tłumaczy burmistrz Mariusz Musiałowski. Jak pisze na swoim profilu FB, decyzja ta zapadła po rozmowie z dotychczasowym dyrektorem ośrodka kultury Zbigniewem Dobrzyckim.

Docelowo Magdalena Siupa ma również kierować Bibliotecznym Centrum Kultury, czyli nową instytucją powstałą z połączenia dwóch obecnych jednostek. – Dotychczasowe działania biblioteki, skuteczność pozyskiwania środków zewnętrznych oraz wiele fantastycznie zorganizowanych wydarzeń (z ostatnim bardzo udanym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym) przekonały mnie do tego, aby to właśnie Magdalenie Siupie dać szansę „wykazania się” na nowym stanowisku – wyjaśnia Mariusz Musiałowski. – Formalne połączenie nie może nastąpić szybciej niż za pół roku, co da czas nowej Pani Dyrektor do zapoznania się nową rolą, a mi czas na obserwację skuteczności jej działań.

Jednocześnie burmistrz Kleczewa podziękował za dotychczasową współpracę ze Zbigniewem Dobrzyckim. – Liczę na równie owocną współpracę w przyszłości, możliwość czerpania z ogromnego doświadczenia Pana Zbyszka i wspólną realizację wielu fantastycznych wydarzeń kulturalnych.

fot. profil FB Mariusza Musiałowskiego

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole