Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Jeden skatepark do modernizacji, drugi – do likwidacji

Konin. Jeden skatepark do modernizacji, drugi – do likwidacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Jeden skatepark do modernizacji, drugi – do likwidacji
Sport

W marcu rozpocząć ma się modernizacja skateparku za galerią handlową na Zatorzu. Równolegle likwidowany ma być drugi tego typu obiekt w Koninie – przy stadionie.

Od października zeszłego roku oba konińskie skateparki są wyłączone z użytkowania. Jak informuje dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Kulczyńska, przyczyną takiej decyzji był zły stan techniczny obiektów. Widać to zresztą gołym okiem – powierzchnia urządzeń jest mocno zniszczona.

Skatepark za galerią handlową na osiedlu Zatorze, czyli większy z tych dwóch obiektów, będzie modernizowany. W budżecie miasta na ten cel zabezpieczone jest 200 tys. zł. Prace mają ruszyć w marcu. – Tak by w nowym sezonie wiosennym mógł służyć jego użytkownikom – informuje Ewa Kulczyńska. W ramach modernizacji odtworzone zostaną funkcjonujące do tej pory na obiekcie urządzenia: quater 300, jumbox 180, bankwall, quater 180 (dwie sztuki), spine i jumbox 120. Skatepark ma uzyskać certyfikację odpowiedniej jednostki akredytowanej.

Jednocześnie zlikwidowany będzie drugi mniejszy skatepark, który znajduje się koło stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. Podobnie, jak większy obiekt, ten też jest obecnie w stanie nienadającym się do dalszego użytkowania. Niewykluczone, że ten skatepark zastąpiony zostanie przez inny obiekt. – Ewentualna budowa nowego skateparku przewidziana zostanie w innym miejscu, przy uwzględnieniu nowych technologii, aktualnie stosowanych dla tego typu urządzeniach rekreacyjno-rozrywkowych, tj. betonowej – tłumaczy dyrektorka MOSiR Konin.

Jak dodaje Ewa Kulczyńska, obecna lokalizacja jest kłopotliwa – dojście do obiektu jest możliwe jedynie poprzez główną bramę stadionu, otwartą tylko w godzinach jego pracy. Jednocześnie nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów dotyczących budowy nowego skateparku. – Termin uzależniony jest od posiadania lub pozyskania przez MOSiR środków finansowych na ten cel – mówi dyrektorka MOSiR.

Skatepark przy stadionie powstał w 2010 r. Cztery lata później otwarty został drugi obiekt na osiedlu Zatorze.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole