Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. „Ku chwale Ojczyzny!” na Starówce.  Terytorialsi złożyli przysięgę

Konin. „Ku chwale Ojczyzny!” na Starówce.  Terytorialsi złożyli przysięgę

Dodano:
Konin. „Ku chwale Ojczyzny!” na Starówce.  Terytorialsi złożyli przysięgę

Takiej uroczystości na konińskiej Starówce jeszcze nie było. Po raz pierwszy 50 rekrutów 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło tam przysięgę. Wcześniej przez 16 dni zgłębiali tajniki rzemiosła wojskowego na poligonie.

Wojskowym towarzyszyły ich rodziny i znajomi. - Drodzy żołnierze wypowiedzenie słów Roty to wyraz waszego patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec ojczyzny i narodu – mówił do zebranych dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Zbigniew Targoński. Pogratulował również rekrutom ogromnej motywacji, podkreślił również, że złożenie przysięgi to dopiero początek ich drogi.

- Od teraz waszym obowiązkiem będzie uczestniczenie w obowiązkach rotacyjnych w waszych macierzystych pododdziałach. Pamiętajcie, że nasze motto – zawsze gotowi, zawsze blisko – to wielkie zobowiązanie, które od teraz będzie wam towarzyszyć. W praktyce oznacza to, że musicie utrzymać gotowość do niesienia pomocy zawsze wtedy i tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Wypowiadając słowa Roty, zaświadczacie o waszym patriotyzmie, oddaniu oraz gotowości do poświęceń dla ojczyzny. – mówił do żołnierzy.

Dowódca wielkopolskich terytorialsów podkreślał, że jego formacja dała się poznać społeczeństwu np. przy zwalczaniu pandemii, podczas pełnienia służby na wschodniej granicy czy w czasie pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole