Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja odnotowała próby oszustw telefonicznych. 

LM.plWiadomościKonińska Karta Mieszkańca ma już miesiąc. Od dzisiaj zmiana cennika w MZK

Konińska Karta Mieszkańca ma już miesiąc. Od dzisiaj zmiana cennika w MZK

Dodano:
Konińska Karta Mieszkańca ma już miesiąc. Od dzisiaj zmiana cennika w MZK
miejskie sprawy

Dzisiaj weszła w życie podwyżka cen biletów za przejazd autobusami MZK dla osób nie posiadających Konińskiej Karty Mieszkańca. Przez ostatni miesiąc złożonych zostało blisko pięć tysięcy wniosków o jej wydanie.

Posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca od dzisiaj (1 lutego) mogą jeździć autobusami z biletem w dotychczasowej cenie (3,80 zł – normalny, 1,90 zł – ulgowy). Wszyscy ci, którzy KKM nie posiadają, muszą płacić o złotówkę więcej (4,80 zł – normalny, 2,40 zł – ulgowy). Dziś również przestają obowiązywać bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla obywateli Ukrainy.

Minął właśnie miesiąc od uruchomienia KKM, która nie tylko pozwala zaoszczędzić na bilecie autobusowym, ale też skorzystać ze zniżek jakie oferują partnerzy projektu, m.in. MOSiR, PGKiM, KDK, MDK, PWiK, PKS, ZDM oraz 14 firm (TURBO Rutecki, Ratownictwo Medyczne Piotr Jachowicz, Konsult, Normobaria Licheń Stary, Fabus, Zakład Fryzjerski Kozyra Ewa, Fotosis, Wartownia, Restauracja Nowa Era, Art Club, Fabrykarnia pub & snack, Lawendowe Termy Uniejów - Medical SPA Hotel, Uzdrowisko Nałęczów - Uzdrowiska Polskie, Uzdrowisko Kamień Pomorski - Uzdrowiska Polskie).

Od 1 stycznia do 1 lutego aktywne Konińskie Karty Mieszkańca ma już 2715 osób, a do tej pory złożonych zostało w sumie 4991 wniosków o ich wydanie. W styczniu, nie wliczając w to lodowiska miejskiego, karty użyte były ponad 320 razy. Konińską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z warunków: rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Koninie, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Konina. Osoba uprawniona do otrzymania KKM może wnioskować także o wydanie karty w imieniu: dzieci od 7. roku życia do ukończenia 18. roku życia lub osób od 18. roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób z niepełnosprawnościami. Dzieci do ukończenia 7. roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica.

 

fot. UM Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole