Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKoreańczycy przyjechali do Konina. Zadziwia ich kuchnia, ciekawi – architektura

Koreańczycy przyjechali do Konina. Zadziwia ich kuchnia, ciekawi – architektura

Dodano: , Żródło: LM.pl
Koreańczycy przyjechali do Konina. Zadziwia ich kuchnia, ciekawi – architektura
Dzień Kultury Koreańskiej

Kilkudziesięciu wolontariuszy z Korei Południowej przyjechało do Konina, by pokazać mieszkańcom swoją kulturę i tradycje. W piątek odwiedzili uczniów szkół podstawowych, a w niedzielę będą mogli się z nimi spotkać wszyscy chętni.

Jedną z placówek, w których piątek gościła południowokoreańska grupa była Szkoła Podstawowa nr 6 w Koninie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach nauki pisania po koreańsku, obejrzeć pokaz taekwondo, a także wysłuchać występu muzycznego z udziałem haegeum – koreańskiego instrumentu. – My też przygotowaliśmy ciekawostki dla naszych gości. Będzie pokaz tańca ludowego, swoje umiejętności zaprezentują nasi uczniowie, to, co jest dla nas istotne i czym możemy się pochwalić – powiedział dyrektor szkoły Grzegorz Jankowiak.

Polska kultura i zwyczaje są dla Koreańczyków fascynujące. – W większości jest to dla nich pierwszy raz, gdy są w Polsce i Europie. Mnóstwo rzeczy jest dla nich nowych i zadziwiających. Ciekawostką jest dla nich jedzenie, bo jest zupełnie różne od ich potraw, również architektura – przyznał Grzegorz Sempach, prezes Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu, współorganizatora Dnia Kultury Koreańskiej w Koninie.

Jestem bardzo zainteresowany polską kulturą z powodu gier komputerowych, które są bardzo popularne w Korei Południowej. Dlatego chciałem wziąć udział w tym projekcie – powiedział Lee Je Woo, jeden z wolontariuszy, którzy przyjechali do Konina. Jak przyznał, uważa, że tego typu projekty mają bardzo duże znaczenie. – Nie widzę wielu podobieństw między naszymi kulturami, ale mimo to możemy się nawiązywać relacje i uczyć się od siebie nawzajem.

W oficjalnym powitaniu gości wzięli również udział przedstawiciele KHNP – koreańskiego przedsiębiorstwa, które w Koninie ma wraz z ZE PAK i PGE wybudować elektrownię jądrową. Z ich rąk rada rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie odebrała prezent – czek na dwanaście tysięcy złotych.

A już w niedzielę w Dniu Kultury Koreańskiej będą mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Konina. Między godziną 14.00 a 17.00 wolontariusze czekają na koninian w ratuszu. Będzie degustacja koreańskich przekąsek, pokazy taekwondo i tradycyjnego tańca, gry i zabawy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole