Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKto na prezydenta Konina? W Zjednoczonej Prawicy trwają negocjacje

Kto na prezydenta Konina? W Zjednoczonej Prawicy trwają negocjacje

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kto na prezydenta Konina? W Zjednoczonej Prawicy trwają negocjacje
wybory 2024

Krystian Majewski i Robert Popkowski. To nieoficjalnie dwóch kandydatów na kandydata na prezydenta Konina.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Koninie nie chcą jeszcze oficjalnie informować kto powalczy o fotel prezydenta miasta. Jak podkreślają, rozmowy ciągle trwają.

– Powaga negocjacji politycznych sprawia, że chcemy nadal trzymać państwa w napięciu. Postaramy się poinformować jak najszybciej będzie to możliwe – mówi Krystian Majewski.

Nieoficjalnie wiadomo już, że radny Majewski jest jednym z dwóch kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Konina. W kuluarach mówiło się też o senatorze Leszku Galembie, ale ten jednak w wyborach samorządowych udziału nie weźmie. Drugim poważnym kandydatem jest Robert Popkowski z Suwerennej Polski.

– Polityka to gra zespołowa. Na razie piłka jest w grze. Niczego nie mogę powiedzieć – podkreśla poseł Witold Czarnecki.

Nie wiadomo zatem kiedy Zjednoczonej Prawicy uda się dojść do porozumienia i kogo ostatecznie wystawią do walki o miasto. Najpóźniej dowiemy się tego 14 marca, tego dnia upływa termin zgłaszania Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole