Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŁączyli studentów z pracodawcami. Targi pracy w ANS w Koninie

Łączyli studentów z pracodawcami. Targi pracy w ANS w Koninie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Łączyli studentów z pracodawcami. Targi pracy w ANS w Koninie
Praca

45 wystawców z różnych branż prezentuje swoją ofertę zatrudnienia studentom Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Branżowe Targi Pracy odbywają się tam już po raz drugi.

Oferta jest zróżnicowana – sporo ofert przedstawiły firmy przemysłowe, ale były także służby mundurowe, banki, czy spółki miejskie. – Chcieliśmy pokazać studentom, że można zostać w Koninie i podjąć pracę w naszym mieście po studiach w ANS – powiedziała dr inż. Monika Muszyńska z Katedry Nauk Technicznych konińskiej uczelni.

Studenci mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. – Możemy uzyskać informację nie tylko odnośnie wynagrodzenia, ale i możliwości rozwoju naszych umiejętności, które zdobywamy podczas studiowania i możliwości na rynku lokalnym – ocenił Patryk, student drugiego roku filologii angielskiej ANS w Koninie. Jak stwierdził, po studiach nie wyklucza pracy w regionie. – Jeśli będą odpowiednie możliwości to bym został. Jeżeli ich nie będzie to trzeba będzie szukać gdzieś indziej.

Monika Muszyńska powiedziała, że zainteresowanie targami jest spore. – Nie ma tylko osób, które chodzą i szukają gadżetów, ale widzimy rozmowy studentów i przedstawicieli firm.

Podczas targów swoją ofertę prezentowały nie tylko lokalne przedsiębiorstwa, ale i firmy spoza regionu. Do wyjazdu na południe województwa przekonywały młodych koninian przedstawicielki firmy Mahle – niemieckiego potentata produkującego części samochodowe. Przedsiębiorstwo ma swoje zakłady produkcyjne w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie, a we Wschodniej Wielkopolsce szuka pracowników. – Dla nas to jest świetna reklama. Dużo osób podchodziło, było zainteresowanych – powiedziała rekruterka firmy Michalina Binek.  

Jest to już druga edycja Branżowych Targów Pracy w ANS. Ale jak podkreśla Monika Muszyńska – nie ostatnia. – Mamy nadzieję na kolejne edycje. Cieszymy się, że studenci są zainteresowani.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole