Matematyczne sukcesy uczniów klas piątych. Poznaj laureatów konkursu

fot. Szkoła Podstawowa nr 6 Konin
Uczniowie z trzynastu szkół z miasta i powiatu konińskiego wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Matematycznym dla piątych klas. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się wczoraj (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie.
„Matematyka jest miarą wszystkiego” – pod takim hasłem odbył się konkurs, w którym wystartowało w sumie 39 uczniów. Był on rozgrywany w dwóch etapach: indywidualnym i drużynowym. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi.
Mistrzem matematyki został Franciszek Sypniewski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Koninie. Natomiast drużynowymi mistrzami zostali: Daniel Gałęcki, Mateusz Leczyk i Adam Urbaniak ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Rychwale.
źródło: SP6 w Koninie









