Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMiały być mieszkania. Pawilon przy ul. Błaszaka ciągle stoi pusty

Miały być mieszkania. Pawilon przy ul. Błaszaka ciągle stoi pusty

Dodano: , Żródło: LM.pl
Miały być mieszkania. Pawilon przy ul. Błaszaka ciągle stoi pusty
inwestycje

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony drugi przetarg na sprzedaż pawilonu przy ul. Błaszaka i budynku po „Marionetce”. Pierwszy się nie udał.

Budynek w centrum miasta, naprzeciwko hali „Rondo” długo był przygotowywany do sprzedaży. Miasto musiało porozumieć się z kupcami pawilonu. Część z nich skorzystała z oferty samorządu i przeniosła się na Aleje 1 Maja, a inni znaleźli sobie lokale na własną rękę. Później trzeba było zmienić plan zagospodarowania przestrzennego.

– Wprowadza on taką relację, że 80 procent powierzchni musi być przeznaczone na mieszkania, a 20 procent na handel. Chcieliśmy w ten sposób zablokować możliwość wybudowania tam tylko sieci handlowej. Po zmianie planu rozpisaliśmy przetarg w oparciu o koncepcję – mówi wiceprezydent Paweł Adamów.

Polega to na tym, że ten kto startuje w przetargu musi złożyć swoją koncepcję, którą później realizuje. W marcu pawilon przy ul. Błaszaka został wystawiony na sprzedaż za 2,75 mln zł. W tej cenie mieściła się również sprzedaż prawa użytkowania wieczystego budynku po „Marionetce”, razem z przyległą działką.

– Mieliśmy jednego chętnego, ale nie wpłacił wadium – informuje Paweł Adamów.

Teraz miasto przygotowuje się do ogłoszenia drugiego przetargu, ale jak podkreśla wiceprezydent „weszliśmy w bardzo zły moment”.

- Przez ostatnie 2 lata mieliśmy bardzo aktywną sytuację jeśli chodzi o przetargi, szczególnie na mieszkaniówkę, gdzie zgłaszało się po kilku kupujących i ostro licytowali. W tym okresie sprzedaliśmy wszystkie działki na terenach inwestycyjnych i działki mieszkaniowe. Teraz w zasadzie jest zerowy ruch. Powodem jest brak kredytów. Dzisiaj 90 procent deweloperów nie dostanie kredytu w banku – mówi Paweł Adamów. – Przetarg będzie ogłoszony jeszcze w tym roku, ale jeśli nikt się nie zgłosi to będziemy próbowali zrobić nowe wyceny – dodaje.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole