Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMustang Konin znów zagra o mistrzostwo Polski! „Chcemy zdobyć trzeci tytuł”

Mustang Konin znów zagra o mistrzostwo Polski! „Chcemy zdobyć trzeci tytuł”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Mustang Konin znów zagra o mistrzostwo Polski! „Chcemy zdobyć trzeci tytuł”
I liga

Drugi mecz półfinałów play-off I ligi wygrał Mustang Konin. Zespół Piotra Łuszyńskiego awansował dzięki temu do finału, gdzie z Pactum Scyzory Kielce powalczy o trzeci z rzędu tytuł mistrza Polski.

Rewanżowe spotkanie półfinałów play-off I ligi koszykarze na wózkach Mustanga rozgrywali na własnym terenie. Z pierwszego starcia z IKS GTM Konstancin mieli pokaźną zaliczkę dwudziestu punktów. W sobotę kontrolowali spotkanie i ani przez moment nie dali rywalom nadziei na awans do finałów.

Kluczowe były pierwsza i trzecia kwarta, w których gospodarze wygrywali z IKS GTM siedmioma i ośmioma punktami. W dwóch pozostałych częściach meczu koninianie kontrolowali wynik i nie pozwolili rywalom na objęcie choć przez moment prowadzenia. Ostatecznie Mustang zwyciężył 71:60.

Plan minimum zrealizowany. W dzisiejszym meczu chcieliśmy popróbować innych rzeczy. Mieliśmy dwadzieścia punktów przewagi po pierwszym meczu. Zagraliśmy trochę inaczej, niż powinniśmy zagrać. Wynikało to z tego, że myśleliśmy już o finale i na tym się koncentrujemy – mówił po spotkaniu trener i zawodnik Mustanga Piotr Łuszyński.

W finałowym dwumeczu koninianie zmierzą się z Pactum Scyzory Kielce. Aktualny wicemistrz Polski pokonał w półfinale Górnika Toyotę Wałbrzych 65:42 i 58:29. – Bijemy się z nimi już od trzech lat. Na razie wychodzimy z tego z dobrym rezultatem, ale nie możemy lekceważyć przeciwnika. Podchodzimy z pełną pokorą, będziemy przygotowani, chcemy zdobyć trzeci tytuł w tym roku – deklaruje Piotr Łuszyński.

Koninianie mistrzami Polski po raz pierwszy zostali dwa lata temu. Wtedy jednak rozgrywki I ligi, z powodu pandemii, zakończone zostały przedwcześnie. W zeszłym roku Mustang po raz pierwszy zagrał w finale. W hali sportowej w Kole koninianie pokonali kielczan 79:58. – To będzie inne spotkanie – mówi jednak trener Mustanga. – Każda drużyna przygotowuje się taktycznie. Mamy przygotowane inne założenia, żeby naszych przeciwników trochę zaskoczyć.

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się w przyszłą sobotę w hali sportowej w Suchedniowie. Rewanż 28 maja w Koninie.

Mustang Konin – IKS GTM Konstancin 71:60 (21:14, 14:15, 20:12, 16:19)

Mustang Konin: Piotr Łuszyński (20), Marek Wesołowski (16), Kamil Kornacki (16), Mateusz Tylak (9), Daniel Brzezińskii (8), Przemysław Stelmasik (4), Piotr Darnikowski (2), Marek Bystrzycki, Adrian Jankowski, Marcin Kupiecki.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole