Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNowy pojazd do dyspozycji fundacji. Ważny dar w rocznicę śmierci patrona

Nowy pojazd do dyspozycji fundacji. Ważny dar w rocznicę śmierci patrona

Dodano:
Nowy pojazd do dyspozycji fundacji. Ważny dar w rocznicę śmierci patrona
Podaj Dalej

W 25. rocznicę (6 grudnia) śmierci Piotra Janaszka, konińska fundacja nosząca jego imię, otrzymała nowy pojazd.  

W siedzibie konińskiej Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej odbyła się ważna uroczystość - przekazanie nowego busa, dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). To wydarzenie zbiegło się z 25. rocznicą tragicznej śmierci patrona fundacji, co nadało mu szczególny wymiar.

Przy tej okazji, Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezeska fundacji, podkreśliła znaczenie słów swojego ojca, które są nadal aktualne i inspirują działania fundacji. - Nie szukamy osobom niepełnosprawnym miejsca na ziemi, lecz rozwijamy w nich potrzebę niezależności, by mogli sami decydować o sobie i znaleźć swoje miejsce – powiedziała.

Nowy pojazd, którego zakup był planowany od dłuższego czasu, zastąpił stary bus, służący fundacji przez minione dziesięć lat. Samochód jest bogato wyposażony i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, posiada boczną windę, co, jak zauważa Karol Włodarczyk z zarządu Fundacji, jest bardziej racjonalne dla przewożonych osób. - Możemy tutaj podpinać wózki elektryczne, aktywne, ortopedyczne – powiedział, podkreślając funkcjonalność i bezpieczeństwo jako kluczowe aspekty nowego pojazdu.

Przekazanie busa to znaczący krok w dalszym rozwoju działalności Fundacji Podaj Dalej, umożliwiający lepsze wsparcie osób z niepełnosprawnościami i kontynuację misji inspirowanej przez Doktora Piotra Janaszka.

 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole