Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOKFA wystartowała. Na początek – prace legendy polskiego plakatu

OKFA wystartowała. Na początek – prace legendy polskiego plakatu

Dodano: , Żródło: LM.pl
OKFA wystartowała. Na początek – prace legendy polskiego plakatu
OKFA

Dwadzieścia plakatów do filmów Janusza Morgensterna stworzyło wystawę, którą oglądać można w Domu Kultury Oskard w Koninie. Wernisaż prac Andrzeja Pągowskiego rozpoczął tegoroczną, jubileuszową odsłonę Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA im. prof. Henryka Kluby.

Choć to wyrażenie nie do końca precyzyjne, bo pokazy filmów konkursowych trwały już od godziny dziesiątej w czwartek. W tym roku spośród 227 nadesłanych propozycji jury konkursu wybrało 53, które rywalizować będą o nagrody w trzech kategoriach: filmów amatorskich, studenckich i niezależnych.

70. edycja – to budzi niedowierzanie, respekt, dumę, ale w nas, organizatorach, budziło też obawy, czy sprostamy temu wyzwaniu, jakim jest taki jubileusz. Czujemy na sobie duży ciężar odpowiedzialności i troski za ten projekt, który został nam powierzony 34 lata temu. Do dziś staramy się go pielęgnować i rozwijać najlepiej jak umiemy – powiedziała podczas oficjalnego otwarcia OKFA Paulina Pachulska-Wojdak z DK Oskard.

W piątek uczestnicy festiwalu mogli również obejrzeć prac Andrzeja Pągowskiego „Morgenstern na żywo”. To dwadzieścia plakatów do filmów Janusza Morgensterna, m.in. „Stawki większej niż życie”, czy „Polskich dróg”.

To są projekty, które są dedykowane w takie miejsca, gdzie są miłośnicy kina, ludzie, którzy wiedzą, kto to jest Morgenstern i wiedzą, co on zrobił. A jeżeli nie wiedzą to z tej wystawy się dowiedzą – powiedział podczas wernisażu sam Pągowski, który jest również autorem tegorocznej oprawy graficznej OKFA. Wystawę oglądać będzie można do niedzieli.

Na piątek zaplanowane zostały kolejne pokazy konkursowe, a także przedpremierowy pokaz filmu „Błazny” i spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim. W sobotę odbędzie się gala wręczenia nagród i jubileuszowy koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Dętej KWB Konin. Niedziela to kolejne pokazy specjalne, a także projekcja filmów nagrodzonych podczas tegorocznej edycji. Szczegółowy harmonogram znaleźć można tutaj.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole