Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOszuści znowu zaatakowali. Tym razem celem byli mieszkańcy powiatu tureckiego

Oszuści znowu zaatakowali. Tym razem celem byli mieszkańcy powiatu tureckiego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Oszuści znowu zaatakowali. Tym razem celem byli mieszkańcy powiatu tureckiego

Blisko 100 tys. zł straciło dwoje mieszkańców powiatu tureckiego. Oszuści zaatakowali metodą „na policjanta” i „na bankowca”.

Wczoraj informowaliśmy o dwóch atakach oszustów w Koninie. Dzisiaj policjanci z Turku informują o kolejnych dwóch, niestety udanych, wyłudzeniach w powiecie tureckim. Pierwszą ofiarą jest 89-latka, do której zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę i poinformowała o spowodowanym przez nią śmiertelnym wypadku. Oświadczyła ona, że potrzebuje 200 tys. zł, po które zgłosi się policjant. Tym sposobem, 89-latka straciła 50 tys. zł.

Podobną kwotę stracił mieszkaniec powiatu tureckiego, do którego zadzwonił fałszywy pracownik placówki bankowej. Poinformował on o niepokojących transakcjach na koncie mężczyzny i przejęciu dostępu do jego konta. Zdenerwowany podał swoje dane i kody autoryzacyjne. Oszuści dokonali przelewów na blisko 50 tys. zł.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i przypominają, że nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach i nie żądają przekazania pieniędzy. Pracownicy banku natomiast nie proszą o podanie loginu i hasła do konta, ani nie polecają instalowania aplikacji mogących wykonywać ruchy na koncie klienta.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole