Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPamiętają o pomocy. Ponad 500 kg żywności dla rodzin w potrzebie

Pamiętają o pomocy. Ponad 500 kg żywności dla rodzin w potrzebie

Dodano:
Pamiętają o pomocy. Ponad 500 kg żywności dla rodzin w potrzebie
Krzymów

Ponad pół tony produktów na prezenty. Trzydzieści siedem paczek trafiło do potrzebujących rodzin, mieszkających w granicach krzymowskiej parafii.

To efekt tegorocznej akcji „Pogotowie św. Mikołaja”, która rozpoczęła się już w listopadzie, kiedy to w krzymowskich sklepach była prowadzona zbiórka żywności przez harcerzy i uczniów szkoły podstawowej. Odzew był duży, bo udało się zebrać ponad pięćset kilogramów produktów żywnościowych.

Akcję organizujemy w Krzymowie od ponad dwudziestu lat. A zaczął to świętej pamięci Józef Zając i tak to robimy przez wszystkie lata. I w tym roku naprawdę jest sukces, i jest paczek naprawdę bardzo dużo – mówi Jan Czaja.

Rodziny, do których trafiają paczki wskazuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz szkoła podstawowa. Poza tym swoje informacje na temat rodzin w trudnej sytuacji przekazują też inne osoby, które angażują się w organizację pogotowia. Paczki trafiają do rodzin mieszkających w granicach krzymowskiej parafii. Dla mieszkańców w potrzebie z drugiej części gminy podobną akcję organizuje Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie.

Chciałbym podziękować panu przewodniczącemu Rady Powiatu, Ryszardowi Nawrockiemu za pomoc, jak również firmie produkującej kartony Smurfit Kappa z gminy Stare Miasto za pomoc w użyczeniu nam kartonów pod te nasze podarunki. Wszystkim, którzy w taki czy inny sposób się do tego przyczynili – mówi Jan Czaja.

W akcję „Pogotowie św. Mikołaja” w Krzymowie od lat są zaangażowani harcerze z 25. Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” z Krzymowa, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika oraz Jan Czaja. Ponadto zuchy z 25. Gromady Zuchowej „Muminki z leśnej dolinki” oraz Próbna Drużyna Starszoharcerska z Krzymowa, Władysław Kurtyka i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych i Militarnych „Zajezdnia”. Koordynatorką akcji była Kinga Szczepaniak-Zielińska ze szkoły w Krzymowie.

Źródło: Gmina Krzymów 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole