Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPierwszy nabór z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Pierwszy nabór z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pierwszy nabór z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Pieniądze dla przedsiębiorców

Od dzisiaj można składać wnioski na wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Pula dla Wielkopolski Wschodniej to 112,5 mln zł.

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 to pieniądze dedykowane Wielkopolsce Wschodniej na wsparcie dla projektów realizowanych wyłącznie na terenie Konina oraz powiatów: konińskiego, słupeckiego, kolskiego i tureckiego. Jak informuje Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie, minimalna wartość kosztów kwalifikowanych w projekcie to 250 tys. zł.

W ramach naboru natomiast obowiązują dwie ścieżki wsparcia, które różnią się poziomem dofinansowania, kosztami kwalifikowanymi i zasadami rozliczania projektów. Pierwsza ścieżka umożliwia uzyskanie nawet 70 procent dofinansowania kosztów kwalifikowanych, a maksymalna wartość projektu musi zamknąć się w 200 tys. euro. Druga ścieżka oparta jest na regionalnej pomocy inwestycyjnej. Tutaj projekty mogą otrzymać wsparcie na poziomie 35-45 procent, przy czym maksymalna wartość dofinansowania nie może przekroczyć 8 mln zł. Dotacja może zostać przez przedsiębiorcę przeznaczona m.in. na zakup nowoczesnych i innowacyjnych maszyn oraz urządzeń, wdrażanie nowych lub ulepszonych usług i procesów, usługi doradcze niezbędne do wdrożenia ulepszonych lub nowych rozwiązań, wprowadzenie rozwiązań opartych na automatyzacji i robotyzacji, cyfryzację przedsiębiorstw, roboty budowlane i materiały budowlane (tylko w ramach ścieżki dotyczącej regionalnej pomocy inwestycyjnej).

Nabór potrwa do 31 sierpnia. Kolejny nabór, tym razem skierowany do jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na inwestycje w zakresie kompleksowej modernizacji energetycznej budynków sektora publicznego, planowany jest na 7 sierpnia – 31 października.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole