Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZobaczcie, jak Piotr Lutyński przełamuje bariery na swojej wystawie

Zobaczcie, jak Piotr Lutyński przełamuje bariery na swojej wystawie

Dodano:
Zobaczcie, jak Piotr Lutyński przełamuje bariery na swojej wystawie
wernisaż

„Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego w Muzeum Okręgowym w Koninie mile zaskoczyła widzów.

Wernisaż odbył się w słomnie, która stanowiło tło do oryginalnej ekspozycji wielowymiarowych i niejednoznacznych prac artysty. Ponadto Piotr Lutyński grą na skrzypcach i harmonijnym gwizdaniem umilał czas na wystawie.

- Zaprosiliśmy artystę ze względu na jego wyjątkową osobowość - zapowiedziała Monika Marciniak-Krzesińska, kuratorka wystawy. – Zajmuje się w sztuce wszystkim albo prawie wszystkim. Sami się o tym państwo przekonacie. 

To rzeczywiście wszechstronny twórca. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, muzyką, instalacjami. Tak też było podczas wernisażu w spichlerzu MOK, gdzie artysta z Krakowa zaprezentował wiele twarzy.

- Malarstwo jest dla mnie materializacją światła widzialnego – powiedział Piotr Lutyński. – To nie tylko prace położone na słomie, ale z nich powstał jakby inny obraz. Kluczem do tej wystawy jest tytuł: Wielo Wy Miarowość. Dotyczy nas wielu, a każdy ma inną miarę na rzeczywistość. Dopiero w wieku 60 lat zaczynam rozumieć co niosą obrazy. Po co się to robi.

Uzupełnieniem ekspozycji był film o tym samym tytule. Publiczność, zachęcana przez artystę, najpierw nieśmiało przekraczała granice sztuki i wchodziła na nietypowe tło aby popatrzeć na ekspozycję z innej perspektywy. A przy dźwiękach skrzypiec i gwizdaniu rodziły się naprawdę ciekawe rozmowy o życiu i sztuce. Kto może niech pędzi na tę wystawę, choć pewnie będzie brakowało artysty "na żywo" jako części ekspozycji. Warto jednak zobaczyć i spocząć na słomie obok jego nietypowych prac. 

A już wkrótce kolejne wydarzenie w Muzeum Okręgowym w Koninie (MOK) i w zamkowej galerii "Rower Koksa i inne obrazy" Jarosława Modzelewskiego (wernisaż 9 czerwca, godz. 18.00). Ze sztuką żyje się dlużej!  

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole