Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPejzaże jakby z drona. Wernisaż w spichlerzu i warsztaty z artystą

Pejzaże jakby z drona. Wernisaż w spichlerzu i warsztaty z artystą

Dodano:
Pejzaże jakby z drona. Wernisaż w spichlerzu i warsztaty z artystą

W najbliższy piątek, 2 czerwca o 18.00, otwarcie wystawy „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego w spichlerzu MOK. Otwarciu będzie towarzyszył pokaz filmu oraz koncert na skrzypce i gwizdanie.

- Okazało się, że jestem pejzażystą. Kiedyś w szkole średniej, w Zakopanem, urządzałem sobie plenery. Bywały też sesje nocne malowane przy pełni księżyca. Dzisiaj ponownie wracam do pejzażu – z nieco innej perspektywy, trochę jakby z drona, z ekranu komputera, konceptualnie. Uwolniony od materii zawisam nad polami, łąkami, jak we śnie. To możliwość docierania do krańców wszechświata, bez wychodzenia z domu – mówi o sobie artysta.

Piotr Lutyński – urodzony w 1962 roku w Tychach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Studiował na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, dyplom w 1990 roku w pracowni grafiki prof. Eugeniusza Delekty. Zajmuje się rzeźbą , malarstwem, wykonuje obiekty, instalacje, performance, koncerty muzyki eksperymentalnej, pokazy multimedialne w  przestrzeni miast. Od wielu lat prowadzi wykłady, warsztaty plastyczne i muzyczne dla dzieci i dorosłych, łącząc tematy sztuk wizualnych i fizyki współczesnej z muzyką. Jest członkiem Stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Mieszka i pracuje w Krakowie.

W sobotę, 3 czerwca, warsztaty plastyczne poprowadzi sam artysta: godz. 15.00 - warsztaty rodzinne, godz. 16.00 - warsztaty dla seniorów. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem: 63 242 75 99, wew. 11, 12 oraz 513 616 358. Liczba miejsc ograniczona, cena 10 zł/os.

Pejzaże jakby z drona. Wernisaż w spichlerzu i warsztaty z artystą
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole