Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPolska Spółka Gazownictwa ma propozycje dla mieszkańców ul. Przemysłowej

Polska Spółka Gazownictwa ma propozycje dla mieszkańców ul. Przemysłowej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Polska Spółka Gazownictwa ma propozycje dla mieszkańców ul. Przemysłowej
niesłusz

Mieszkańcy ul. Przemysłowej w Koninie, którzy mają zostać odłączeni od miejskiej sieci, mogliby ogrzewać swoje domy gazem. Polska Spółka Gazownictwa jest gotowa przyłączyć ich do swojej sieci.

Kilka dni temu informowaliśmy o planach odłączenia od ciepła miejskiego części posesji zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej. Mieszkańcy podnosili, że rurociąg zbudowany został 40 lat temu w czynie społecznym, a teraz koniński MPEC nie chce go zmodernizować. Na pomoc wezwali radnego sejmiku wielkopolskiego – Roberta Popkowskiego. Ten zapowiedział, że ludzi samym sobie nie zostawi, a spółki powinny kierować się dobrem mieszkańców.

Tymczasem okazało się, że spotkań mieszkańców z szefostwem MPEC-u było kilka. Prezes Sławomir Lorek stary rurociąg chciał zmodernizować, ale mieszkańcy w większości nie wyrazili zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane i służebność przesyłu (na 15 wniosków, udzielonych zostało tylko 5 zgód). MPEC w ubiegłym roku zwrócił się również do Polskiej Spółki Gazownictwa w Kaliszu z pytaniem o możliwość podłączenia domów zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej do istniejącej tam sieci gazowej. Spółka odpowiedziała pozytywnie, a teraz potwierdziła to w wiadomości przesłanej do naszej redakcji.

- Polska Spółka Gazownictwa informuje, że na chwilę obecną jest gotowa przyłączyć wszystkich wspomnianych mieszkańców do naszej sieci – podkreśla Grzegorz Cendrowski, rzecznik PSG w Warszawie. - Przyłączenie może zostać zrealizowane po złożeniu przez osoby posiadające tytuły prawne do nieruchomości wniosków o określenie warunków przyłączenia i zawarciu umów o przyłączenie – dodaje.

MPEC planuje odłączenie od miejskiej sieci po zakończeniu obecnego sezonu grzewczego, czyli na koniec maja przyszłego roku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole