Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościByły pytania, są odpowiedzi. Polska Spółka Gazownictwa się tłumaczy

Były pytania, są odpowiedzi. Polska Spółka Gazownictwa się tłumaczy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Były pytania, są odpowiedzi. Polska Spółka Gazownictwa się tłumaczy
interwencja

Szlam w rowie odwadniającym w konińskim Niesłuszu pojawił się tydzień temu. Zaalarmowali nas zaniepokojeni mieszkańcy. Teraz Polska Spółka Gazownictwa wyjaśnia: „Podczas prac przewiertowych nastąpiło przesiąknięcie płuczki przez grunt”.

Rurociąg, którym doprowadzany jest gaz ziemny do Konina jest w końcu remontowany. Prace modernizacyjne zaczęły się po dziewięciu awariach rury, pismach mieszkańców ul. Przemysłowej i prezydenta Konina, a także decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Konina. W wyniku robót prowadzonych przez spółkę gazową, zamulony został rów.

- Podczas przeciskania rury pod naszymi ogrodami coś nie pykło. I szlam z piaskiem wyciekając w ogrodzie sąsiadki, wypełnił rów, odwadniający nasze osiedle – zaalarmował nas jeden z mieszkańców Niesłusza.

O to co się wydarzyło zapytaliśmy Polska Spółkę Gazownictwa. Teraz otrzymaliśmy odpowiedź. Okazuje się, że do „wypadku” doszło podczas prac przewiertowych przy wymianie odcinka sieci gazowej.

- Płuczka została zebrana przez pracowników firmy wykonawczej w dniu 23.09.2022 r. W tym samym dniu został też udrożniony rów odwadniający teren. W dniu 27.09.2022 r. została przeprowadzona wizja przy udziale przedstawiciela ZDM w Koninie. Podczas wizji nie stwierdzono zapadania się gruntu, ani innych szkód na działkach zlokalizowanych na trasie przewiertu, a wykonawca został zobligowany do zastosowania się do ewentualnych zaleceń. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana – informuje Departament Komunikacji PSG. - O wymianie sieci gazowej mieszkańcy zostali powiadomieniu przez PINB w Koninie poprzez doręczenie stosownej decyzji. Niezależnie od powyższego wykonawca informował indywidulanie właścicieli działek, na terenie których konieczne było użycie niezbędnego sprzętu. Na miejscu obecne są również służby techniczne Gazowni w Koninie, które na bieżąco udzielają wyjaśnień okolicznym mieszkańcom - dodaje.

 

Zdjęcie mieszkańca Niesłusza

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole