Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPomoc z Niemiec przez Konin do Ukrainy

Pomoc z Niemiec przez Konin do Ukrainy

Dodano:
Pomoc z Niemiec przez Konin do Ukrainy
Starostwo

Partnerzy z Ilmenau po raz kolejny włączyli się w pomoc organizowaną przez powiat koniński dla uchodźców wojennych w Ukrainie.

Wkrótce, 24 lutego, minie rok od rosyjskiego ataku na Ukrainę. Od początku w pomoc obywatelom Ukrainy zaangażowali się mieszkańcy i samorządy z powiatu konińskiego. Były zbiórki żywności i odzieży, transporty z pomocą humanitarną do kraju objętego wojną, a mieszkańcy naszych gmin przyjmowali Ukraińców pod swój dach.

Po raz piąty w pomoc dla uchodźców wojennych w Ukrainie organizowaną przez konińskie starostwo włączyła się organizacja LIONS Club Arnstadt-Ilmenau. Tym razem, współpracujący z organizacją dr Benno Kaufhold (były starosta powiatu Ilm) przywiózł do Konina 50 kompletów wkładów pościelowych (kołder i poduszek) oraz kilkadziesiąt par ciepłych skarpet. Dary dotarły do konińskiego Starostwa 27 stycznia br. Z dr Kaufholdem spotkali się starosta i wicestarosta koniński, sekretarz powiatu oraz naczelnik wydziału rozwoju i promocji. Rozmowy w urzędzie koncentrowały się na dalszej współpracy dotyczącej organizacji kolejnych pakietów pomocowych dla Ukrainy.

Najbliższy transport z pomocą humanitarną z powiatu konińskiego wyruszy na Ukrainę po przeprowadzeniu dodatkowej zbiórki. Dary ponownie trafią do regionu Chmilnickiego.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński , Ukraina
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole