Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPowiat kolski na Ławeczce. Potrafią słuchać i mają do siebie szacunek

Powiat kolski na Ławeczce. Potrafią słuchać i mają do siebie szacunek

Dodano:
Powiat kolski na Ławeczce. Potrafią słuchać i mają do siebie szacunek
Koło

Oklaski, kwiaty, podziękowania i wspólna Ławeczka podczas sesji absolutoryjnej powiatu kolskiego.  

Obrady zaczęły się od wyrazów wdzięczności ze strony Stowarzyszenia Budowy Pomnika Ławeczki Czesław Freudenreicha w Kole, które wyraziła gościnnie podczas sesji Bożena Gronert-Ubych, prezeska. Zarząd powiatu oraz osoby zaangażowane w „budowę” tego nietypowego postumentu otrzymały pamiątkowy talerz ze zdjęciem Czesława. A potem wszyscy wyszli przed budynek, aby sfotografować się z kolskim bohaterem na Pominku-Ławeczce.  

Po długich sprawozdaniach, opiniach i raporcie o stanie powiatu, radni jednogłośnie udzieli staroście Robertowi Kropidłowskiemu wotum zaufania. - Rozmach jest dość imponujący – powiedział na podsumowanie raportu Marek Świątek, przewodniczący rady. - Liczby nie kłamią, a to co dzieje się w terenie jest zauważane przez społeczeństwo. Nasz budżet nie wygląda najgorzej, chociaż pan skarbnik by powiedział, że mogłoby być lepiej. 

Następnie odczytano szczegółowe sprawozdanie z wykonania budżetu za 2022. Radni chwalili szczególnie pozyskanie przez powiat 220 mln złotych dofinasowania na sztandarową inwestycję, czyli budowę północnej obwodnicy Koła i życzyli, aby udało się zrealizować to długo oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie z sukcesem. Jednogłośnie udzielono absolutorium zarządowi powiatu kolskiego.

- Powiat jest w dobrej kondycji i systematycznie się rozwija. Gratulacje kieruję do skarbnika i służb finansowych za odpowiedzialne realizowanie budżetu. Radnym dziękuję za dobrą współpracę z zarządem – powiedział przewodniczący Marek Świątek. – Dziękuję za to, że potrafimy się słuchać i mamy do siebie szacunek. Dzięki zgodzie i dobrej współpracy udało się zrealizować wiele inwestycji.  

Fot.Powiat Kolski

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole