Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPowrót pociągów do Patrzykowa. Mieszkańcy świętują odzyskane połączenia

Powrót pociągów do Patrzykowa. Mieszkańcy świętują odzyskane połączenia

Dodano:
Powrót pociągów do Patrzykowa. Mieszkańcy świętują odzyskane połączenia

fot. Olga Boksa

Po prawie 30 latach pociągi znowu będą zatrzymywać się w Patrzykowie. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejowego połączenia z Koninem i Kołem. 

Jak poinformował portal LM.pl Karol Jakubowski rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, przystanek już został uwzględniony w marcowej korekcie rozkładów jazdy. W pobliżu powstaje wygodny parking dla podróżnych. 

Przystanek w Patrzykowie został zlikwidowany w latach 1997 – 98, mimo ogromnych protestów mieszkańców i lokalnych środowisk. Pisano wówczas petycje do ówczesnych władz, pikietowano, a nawet blokowano tory. Mieszkańcy podkreślali wówczas, że wraz z likwidacją przystanku zabiera im się wygodne i szybkie połączenie z Koninem i Kołem. Władze gminy od dawna starały się o to, aby pociągi znowu zatrzymywały się w Patrzykowie. W końcu się udało. Inwestycja warta ponad 8 mln zł wpisana została do „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” i zrealizowana. 

Przystanki zarówno w stronę Konina, jak i Koła zostały zlokalizowane po prawe stronie istniejącego przejazdu kolejowego w Patrzykowie. Po lewej stronie, w sąsiedztwie stacji, budowany jest parking dla podróżnych. 

Przystanek
Przystanek
Przystanek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole