Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrawie 1,2 mln zł na nagrody dla urzędników. Kto dostał najwięcej?

Prawie 1,2 mln zł na nagrody dla urzędników. Kto dostał najwięcej?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prawie 1,2 mln zł na nagrody dla urzędników. Kto dostał najwięcej?
Nagrody

Prawie 925 tys. zł wypłacił Urząd Miejski w Koninie wszystkim swoim pracownikom z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Bożego Narodzenia. Łącznie urzędnicy otrzymali niemal 1,2 mln zł. Dodatkowe 100 tys. zł trafiło do dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta.

Niemal 1,2 mln zł wyniosły nagrody dla pracowników Urzędu Miejskiego w Koninie i dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta w 2022 r. To ponad trzy razy więcej, niż w roku 2021 r. Tak duży wzrost to przede wszystkim efekt podwójnej nagrody dla wszystkich urzędników. Pierwsza przyznana została z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i wyniosła 500 lub 1000 zł dla każdego z nich, co dało łączną kwotę 360 500 zł. Drugą urzędnicy dostali z okazji Bożego Narodzenia – mogli wtedy liczyć na 800 lub 1600 zł. Łącznie kosztowało to urząd 564 000 zł.

Dodatkowo niemal 107 tys. zł nagród otrzymali dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta. W tej kwocie są również nagrody roczne dla dyrektorów instytucji kultury. Wszystkie nagrody wypisane są na slajdach w galerii poniżej.

Wiceprezydenci bez specjalnych nagród

W 2022 r. niemal żadnych nagród nie otrzymali wiceprezydenci Konina Witold Nowak i Paweł Adamów. A jeszcze rok wcześniej byli jednymi z najhojniej wynagradzanych pracowników Urzędu Miejskiego. W 2022 r. mogli liczyć jedynie na wymienione wyżej nagrody z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Bożego Narodzenia.

Indywidualnie (spośród osób, które mogą zostać wymienione z imienia i nazwiska) najwięcej pieniędzy otrzymali dyrektorzy instytucji kultury: Konińskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrody roczne w ich przypadku wyniosły od 15 do 22 tys. zł. Ich wypłacanie odbywa się jednak na innych zasadach, niż nagrody dla pozostałych urzędników – zależy od osiągniętych wyników finansowych lub stopnia realizacji innych zadań i jest regulowana ustawą oraz zarządzeniem prezydenta Konina.

Spośród pozostałych urzędników najwyższe nagrody dostała dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Koninie Magdalena Gielniak-Sobczak. Były to łącznie cztery wypłaty o sumie 10,1 tys. zł. Zdaniem prezydenta dyrektor DPS zasłużyła na nagrody za pozyskiwanie wsparcia i środków na działanie placówki w czasie pandemii, wdrożenie i realizację programu opieki wytchnieniowej oraz sumienność i zaangażowanie.

Za pomoc Ukraińcom, inwentaryzację i kontrolę podatnika

Na 9 tys. zł mogli liczyć Grzegorz Pająk i Dagmara Szymańska. Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich nagrodzono za udział w pozyskaniu dofinansowania i pozytywne wyniki kontroli budowy łącznika ul. Paderewskiego i ul. Kleczewskiej oraz zaangażowanie w realizację powierzonych zadań. Dyrektorka Środowiskowego Domu Samopomocy otrzymała nagrody za realizację zadań zleconych w czasie pandemii i wykonywanie „wielu zadań dodatkowych”.

Wśród najhojniej nagrodzonych znaleźli się jeszcze: dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzata Rychlińska (8 tys. zł), dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Kulczyńska (7 tys. zł) i kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych Bartosz Jędrzejczak (7 tys. zł).

Część nagród przyznawana była zbiorowo za konkretne zadania. Dziesięciu pracowników otrzymało łącznie 27 tys. zł za „wykonanie dodatkowych zadań związanych z orzekaniem większej ilości osób niepełnosprawnych oraz dodatkowo uchodźców z Ukrainy”. Piętnastu urzędników nagrodzono na łączną kwotę 24 tys. zł za „udział w przeprowadzeniu spisu z natury środków pieniężnych w kasie, materiałów i towarów odpisywanych oraz druków ścisłego zarachowania w Urzędzie Miejskim w Koninie”. Na taką samą kwotę prezydent wycenił dodatkową pracę piętnastu pracowników w komisji inwentaryzacyjnej. Sześciu pracowników otrzymało łącznie 20 tys. zł za „udział w działaniach kontrolno-sprawdzających, które doprowadziły do uznania błędu podatnika i zapłaty zaległości wraz z odsetkami”.

nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole