Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościProgram „Babciowy”. Co proponuje PO?

Program „Babciowy”. Co proponuje PO?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Program „Babciowy”. Co proponuje PO?
polityka

„Babciowe”, poprawa opieki medycznej dla ciężarnych i in vitro. To wszystko ma, zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, poprawić demografię kraju.

Przez miejskim żłobkiem w Koninie, poseł Tomasz Nowak przedstawił program swojej partii dotyczący nowego pomysłu. Chodzi wsparcie dla matek dzieci do 3. roku życia, które chcą wrócić do pracy.

– Proponujemy wprowadzenie tzw. programu „babciowego” w postali bonu w wysokości 1,5 tys. zł na rodzinę, który umożliwi pokrycie kosztów opieki nad dziećmi przez babcię, dziadka, nianię lub klub dziecięcy – mówił poseł Nowak. - Program ten będzie finansowany z podatków od osób pracujących i będzie się sam finansował. W ciągu roku będzie kosztował 6 mld zł, ale ten koszt zostanie zwrócony do budżetu dzięki zwiększeniu liczby kobiet powracających na rynek pracy i odprowadzających podatki oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne – dodał.

Poza bonem, elementem programu demograficznego PO jest poprawa opieki medycznej dla ciężarnych.

- Każda kobieta musi mieć pewność, że państwo w momencie decydowania o dziecku będzie jej sprzyjać i zapewni opiekę nie tylko nad nią, ale również nad dzieckiem – podkreślił Tomasz Nowak. - W ramach programu demograficznego wprowadzimy także wsparcie dla par starających się o dziecko poprzez finansowanie procedury in vitro. Ważne jest również zwiększenie liczby żłobków i miejsc w nich - dodał.

Zdaniem parlamentarzysty, rząd musi zmienić system finansowania samorządów, żeby mogły one inwestować w żłobki i przedszkola.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole