Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościProjekt „Razem Silni”: Przełamywanie Barier i Budowanie Przestrzeni Pełnej Uśmiechów

Projekt „Razem Silni”: Przełamywanie Barier i Budowanie Przestrzeni Pełnej Uśmiechów

Dodano:
Projekt „Razem Silni”: Przełamywanie Barier i Budowanie Przestrzeni Pełnej Uśmiechów

Młodzi ludzie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie postanowili, że pochwalą się tym co robią. Przesłali tekst do naszej redakcji, a my go z przyjemnością publikujemy i nie ukrywamy, że czekamy na więcej.  O projekcie społecznym „Razem Silni”, zainicjowanym w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” opowiadają sami zainteresowani.  

To co robimy ma stworzyć przestrzeń nieustannie budującą mosty między dziećmi z niepełnosprawnościami a ich rówieśnikami. Niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą, lecz motywacją do działania i integracji. To właśnie chcemy pokazać sobie nawzajem, jak również dzieciom, których inicjatywa dotyczy.

Czym dzieci obdarowują nas? Uśmiechami. Szczerymi, zaraźliwymi uśmiechami, które są dla nas źródłem wspaniałej energii, a także siłą napędową do dalszego działania.

„Nie szukajmy OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM miejsca na ziemi. Rozwijajmy w nich wrodzoną człowiekowi potrzebę NIEZALEŻNOŚCI. A wtedy NAJLEPSZE MIEJSCE dla siebie ZNAJDĄ SAMI.”

Słowa doktora Piotra Janaszka – patrona Fundacji PODAJ DALEJ, będącej głównym Partnerem „Razem Silnych”, są kluczowym motywem przewodnim projektu, a także celem, który jest realizowany.

"Razem Silni" to cykl warsztatów, nie tylko integrujący dzieci z niepełnosprawnościami, ale również dający rodzicom możliwość wspierania się nawzajem i znalezienia nieocenionej chwili odpoczynku. 

Małe istotki mogą wyrażać siebie, eksperymentować i czuć się akceptowane bez żadnych ograniczeń. Nie ma tam miejsca na podziały czy różnice - każde dziecko ma szansę być twórcą, a każde dzieło jest wyrazem ich niepowtarzalnych osobowości i wizji świata. Ale co z rodzicami? W tym samym czasie, kiedy ich pociechy rozwijają skrzydła artystycznej wyobraźni, rodzice mogą odetchnąć. W atmosferze zaufania i opieki, mogą cieszyć się chwilą spokoju, wiedząc, że ich dzieci są w dobrych rękach. Projekt "Razem Silni" nie tylko przełamuje bariery i integruje dzieci, ale również wspiera i odciąża ich opiekunów. To więcej niż tylko zajęcia – to pełna radości i szczerych uśmiechów przestrzeń, która tworzy więzi i inspiruje do dalszych działań. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole