Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrzebudowa drogi Ląd – Zagórów później. Powiat ogranicza inwestycję

Przebudowa drogi Ląd – Zagórów później. Powiat ogranicza inwestycję

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudowa drogi Ląd – Zagórów później. Powiat ogranicza inwestycję
Powiat słupecki

Nie będzie na razie planowanej przebudowy drogi powiatowej między Lądem a Zagórowem. Starostwo Powiatowe w Słupcy było zmuszone ograniczyć inwestycję ze względu na zbyt wysokie oferty zgłoszone przez potencjalnych wykonawców.

Przebudowa drogi między Słupcą a Zagórowem to jedno z głównych inwestycyjnych zadań stojących przez powiatem słupeckim w tym roku. W grudniu i styczniu ogłoszone zostały przetargi na prace na dwóch odcinkach: między Słupcą a Jaroszynem oraz między Lądem a Zagórowem. W zeszłym roku przebudowany został bowiem już fragment między Jaroszynem a Lądem.

Oba przetargi zakończyły się jednak unieważnieniem ze względu na zbyt wysokie ceny proponowane przez wykonawców. W styczniu zgłosiła się tylko jedna firma – Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Zaoferowała kwotę niemal 15,4 mln zł, podczas gdy starostwo na ten cel zabezpieczone miało zaledwie niecałe 12 mln zł.

Dlatego w trzecim przetargu inwestycja została ograniczona. Teraz powiat chce przebudowy dwóch odcinków. Pierwszy – pomiędzy Słupcą a Jaroszynem o długości ok. 4,5 km wraz z budową ścieżki rowerowej. Poczekać będzie musiał fragment między Lądem a Zagórowem. Na tej trasie przebudowany zostanie niespełna 400-metrowy odcinek między drogą wojewódzką nr 467 i mostem w Lądzie. – Na dalszą część prac musimy wnioskować o kolejne środki – informuje starosta słupecki Jacek Bartkowiak.

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 3 kwietnia. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał siedem miesięcy na przeprowadzenie prac.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole