Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrzebudują jedną z ulic w Golinie. Umowa z wykonawcą podpisana!

Przebudują jedną z ulic w Golinie. Umowa z wykonawcą podpisana!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudują jedną z ulic w Golinie. Umowa z wykonawcą podpisana!
inwestycje

Nowy asfalt, chodniki i zatoki postojowe. Ulica Olimpijska w Golinie zostanie przebudowana. Inwestycja pochłonie ponad 1,5 mln zł.

Kilka dni temu w Urzędzie Miejskim w Golinie podpisana została umowa na wykonanie przebudowy ul. Olimpijskiej.

- Celem inwestycji jest podniesienie parametrów technicznych drogi, wzrost dostępności komunikacyjnej, poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi na przebudowywanym odcinku 250 m, skomunikowanie z drogami wyższej kategorii, a także poprawa warunków funkcjonowania istniejących i potencjalnych przedsiębiorstw. Przebudowywana droga jest bezpośrednio połączona z drogami powiatowymi - zarówno od strony północnej ul. Kusocińskiego jak i od strony południowej - ul. Poniatowskiego – informuje goliński magistrat.

W ramach przebudowy położona ma zostać nawierzchnia asfaltowa, a po obu stronach zbudowany będzie chodnik. Powstanie również osiem przejść dla pieszych (w tym dwa wyniesione), nowe zatoki postojowe i przebudowane zostaną istniejący zjazdów do posesji. Zmieni się też oświetlenie na latarnie typu LED.

Inwestycja opiewa na ponad 1,5 mln zł. Z tego 80 procent pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin zakończenia inwestycji to październik tego roku.

 

fot. golina.pl

Przebudują jedną z ulic w Golinie. Umowa z wykonawcą podpisana!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole