Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa

Przemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa

Patronat medialny LM.pl

Dodano:
Przemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa
Patronat medialny LM.pl

Rewolucja przemysłowa to ogólne określenie zmian technicznych, ale też następujących wraz z nimi przekształceń ekonomicznych i społecznych, jakie nieustannie zachodzą od XVIII wieku. Pierwsza była mechanizacja, po niej elektryfikacja. Od II połowy ubiegłego wieku uczestniczymy w trzeciej i czwartej, w których splatają się automatyzacja, robotyzacja i informatyzacja.

Właśnie synergii tych trzech ostatnich prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki poświęci wykład „Nowoczesne metody w automatyzacji”. Przedstawi w nim badania naukowe, które prowadzą do opracowania i wprowadzania do praktyki przemysłowej coraz nowocześniejszych metod i rozwiązań. Będzie więc mowa o najnowszych sposobach sterowania i nadzorowania procesów produkcyjnych, nowoczesnych elementach stosowanych w automatyzacji produkcji, jak też obecnych trendach w robotyzacji i niektórych zastosowaniach sztucznej inteligencji.

Profesor Andrzej Milecki jest wykładowcą na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych ANS w Koninie, specjalistą mechatroniki i automatyzacji, którymi zajmuje się naukowo i praktycznie od ponad 40-tu lat. Szczególne miejsce w jego pracach zajmują zastosowania nowoczesnych materiałów i metod inteligentnych w komunikacji człowiek – maszyna.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 2 lutego o godz. 18.00, jak zwykle online, na platformie MS Teams. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

anekke(1).png

https://www.ans.konin.edu.pl
https://www.facebook.com/answkoninie
https://www.instagram.com/answkoninie
https://www.tiktok.com/@answkoninie  

Czytaj więcej na temat:czwartkowe spotkania z uczelnią
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole