Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa

Przemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa

Patronat medialny LM.pl

Dodano:
Przemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa
Patronat medialny LM.pl

Rewolucja przemysłowa to ogólne określenie zmian technicznych, ale też następujących wraz z nimi przekształceń ekonomicznych i społecznych, jakie nieustannie zachodzą od XVIII wieku. Pierwsza była mechanizacja, po niej elektryfikacja. Od II połowy ubiegłego wieku uczestniczymy w trzeciej i czwartej, w których splatają się automatyzacja, robotyzacja i informatyzacja.

Właśnie synergii tych trzech ostatnich prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki poświęci wykład „Nowoczesne metody w automatyzacji”. Przedstawi w nim badania naukowe, które prowadzą do opracowania i wprowadzania do praktyki przemysłowej coraz nowocześniejszych metod i rozwiązań. Będzie więc mowa o najnowszych sposobach sterowania i nadzorowania procesów produkcyjnych, nowoczesnych elementach stosowanych w automatyzacji produkcji, jak też obecnych trendach w robotyzacji i niektórych zastosowaniach sztucznej inteligencji.

Profesor Andrzej Milecki jest wykładowcą na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych ANS w Koninie, specjalistą mechatroniki i automatyzacji, którymi zajmuje się naukowo i praktycznie od ponad 40-tu lat. Szczególne miejsce w jego pracach zajmują zastosowania nowoczesnych materiałów i metod inteligentnych w komunikacji człowiek – maszyna.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 2 lutego o godz. 18.00, jak zwykle online, na platformie MS Teams. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

anekke(1).png

https://www.ans.konin.edu.pl
https://www.facebook.com/answkoninie
https://www.instagram.com/answkoninie
https://www.tiktok.com/@answkoninie  

Czytaj więcej na temat:czwartkowe spotkania z uczelnią
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole