Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzyszło nowe. Młody radny na czele konińskiej Lewicy

Przyszło nowe. Młody radny na czele konińskiej Lewicy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przyszło nowe. Młody radny na czele konińskiej Lewicy
polityka

fot. Nowa Lewica

Piotr Czerniejewski został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Koninie.

W kwietniu z funkcji przewodniczącego partii zrezygnował Karol Fritz, a pełniącą obowiązki została sekretarz Nowej Lewicy Agnieszka Nędzka. Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Koninie i głosowanie. Na stanowisko szefa miejskich struktur startowały trzy osoby: Agnieszka Nędzka, Michał Skorupka i Piotr Czerniejewski. Jednym głosem z Agnieszką Nędzką (która zrezygnowała z funkcji sekretarza partii) wygrał 23-letni koniński radny Piotr Czerniejewski. 

- Lewica w Koninie stawia na nowe otwarcie i wykorzystanie potencjału Radnego Miasta Konina do działania na rzecz mieszkańców, przy współpracy z członkami Lewicy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej pracy na rzecz naszego miasta. W najbliższym czasie skupimy się na pozyskaniu nowych członków oraz przygotowaniu działań dla mieszkańców – czytamy w oświadczeniu.

Piotr Czerniejewski od 9 lat jest aktywistą społecznym i politycznym. W latach 2015 - 2019 był przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Konina. Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pracował nad strategią sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej. W 2021 roku założył Stowarzyszenie Młodzi Lokalsi, którego jest przewodniczącym.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole