Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRazem dla Dominiki. Trwa zbiórka pieniędzy, by uratować życie 26-latce

Razem dla Dominiki. Trwa zbiórka pieniędzy, by uratować życie 26-latce

Dodano: , Żródło: LM.pl
Razem dla Dominiki. Trwa zbiórka pieniędzy, by uratować życie 26-latce
akcja charytatywna

fot. siepomaga.pl

Charytatywny festyn i strażacki challange. Między innymi w ten sposób mieszkańcy Helenowa Drugiego, gm. Kramsk, pomagają w zbiórce pieniędzy na leczenie 26-letniej Dominiki Niedźwiedzińskiej. Kobieta walczy z rakiem żołądka.

Dominika Niedźwiedzińska interesuje się fotografią, lubi czytać książki, uwielbia wszelkie aktywności fizyczne. W sierpniu ubiegłego roku wyszła za mąż. Niedługo potem zaszła w ciążę. Niestety zamiast tyć, traciła na wadze, wymiotowała. W grudniu trafiła do szpitala. Po serii badań, lekarz stwierdził rak żołądka.

– Przeraźliwy szok…I ogromny strach. Co z naszą malutką córeczką, czy ona jest zdrowa? Co będzie dalej? Co ze mną? Trzy lata temu oddawałam włosy fundacji, by służyły jako peruka dla dziewczyn, przechodzących chemię, a teraz sama będę ich potrzebować…? – opowiada pani Dominika.

Po kolejnych badaniach, młodzi rodzice stanęli przed dramatycznym wyborem: życie matki, czy życie dziecka. Lekarze nie dawali kobiecie kolejnego miesiąca życia w ciąży. Dziecku też nie dawali szans na przeżycie. Para straciła córkę.

– Tłumaczyliśmy sobie, że ten mały aniołek pojawił się po to, żeby przekazać nam informacje od Boga, że jestem chora…Gdyby nie ciąża, nie dowiedziałabym się, że coś jest nie tak – podkreśla pani Dominika.

Potem przyszedł kolejny cios – stomia. Kobieta przeszła już sześć cykli chemioterapii. Rokowania nie są dobre. Chemia to za mało. Pomóc mogłaby immunoterapia, która może pobudzić organizm do zwalczania komórek nowotworowych. Leczenie w niemieckiej Kolonii niedawno się rozpoczęło. Jest kosztowne, stąd zbiórka potrzebnych pieniędzy. W pomoc włączyli się mieszkańcy Helenowa Drugiego i całej gminy Kramsk.

Na platformie siepomaga.pl (link do zbiórki TUTAJ) można dorzucić cegiełkę. Wesprzeć 26-latkę można będzie również podczas festynu, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 14:00 na placu przy OSP w Helenowie Drugim. Na uczestników imprezy czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie pani Dominiki. Temu też ma służyć challenge, który polega na zrobieniu dziesięciu przysiadów, wpłaceniu dowolnej kwoty i nominowaniu kolejnych uczestników akcji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin.

 

Razem dla Dominiki. Trwa zbiórka pieniędzy, by uratować życie 26-latce
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole