Retro Prasówka. Przedecz wybierał między powiatem kolskim i włocławskim

W 1993 r. samorządy przygotowywały się do nowego podziału administracyjnego kraju. Czasem budziło to konflikty – tak jak w Przedczu, gdy mieszkańcy wybierali między powiatem kolskim i włocławskim.
W najnowszej audycji Retro Prasówka zaglądamy do gazet z 1986 i 1993 r. Przypominamy gorące dyskusje o podziale administracyjnym kraju i konflikcie w Przedczu, gdzie część lokalnej społeczności optowała za przynależnością do przyszłego powiatu włocławskiego.
Ponadto sprawdzamy, jak wyglądały początki telefonii komórkowej Centertel w regionie konińskim, która na Złotej Górze miała uruchomić stację przekaźnikową oraz kto zdobył mandaty poselskie i senatorskie w wyborach w 1993 r. W odcinku też o tym, jak samorząd chciał przejąć radio RRM i o szalonych imprezach w Kiszewach. Posłuchajcie!




