Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRodzi się nowa tradycja. Podwójne obchody Święta Wojska Polskiego

Rodzi się nowa tradycja. Podwójne obchody Święta Wojska Polskiego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rodzi się nowa tradycja. Podwójne obchody Święta Wojska Polskiego

Przed mszą kwiaty złoży prezydent, a po mszy środowiska prawicowe. Tak w Koninie będzie wyglądało Święto Wojska Polskiego oraz obchody 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

W ubiegłym roku przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego zebrali się jedynie przedstawiciele środowisk prawicowych, którzy uznali brak pojawienia się władz Konina za nietakt. Do sytuacji w specjalnym oświadczeniu odniósł się prezydent Piotr Korytkowski.

- Konin nie zapomniał o obchodzonym 15 sierpnia Święcie Wojska Polskiego. W naszym mieście nie ma tradycji organizowania w tym dniu miejskich obchodów. Wyjątkiem są okrągłe rocznice, takie jak np. 100. rocznica Bitwy Warszawskiej w 2020 roku. Podkreślam, że Święto Wojska Polskiego nie jest świętem państwowym – napisał Piotr Korytkowski.

Wygląda na to, że od tego roku tradycja taka się rozpocznie, bo prezydent Konina zaprasza na miejskie obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jutro, 15 sierpnia o godz. 9:00 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Niestety nie będą to jedyne obchody. Po mszy świętej w kościele św. Bartłomieja, która rozpocznie się o godz. 10:00, kwiaty pod pomnikiem złożyć zamierzają przedstawiciele prawicy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole