Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRozpoczął się Konin Business Meeting. Czy czeka nas idiokracja?

Rozpoczął się Konin Business Meeting. Czy czeka nas idiokracja?

Patronat medialny LM.pl

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rozpoczął się Konin Business Meeting. Czy czeka nas idiokracja?
Biznes

Czwarty raz w Koninie spotykają się przedsiębiorcy z całej Wielkopolski Wschodniej na Konin Business Meeting. W tym roku temat konferencji brzmi: „Kompetencje jutra nie istnieją – czy czeka nas idiokracja?”.

Tytuł prowokacyjny – przyznał podczas rozpoczęcia konferencji w auli Akademii Nauk Stosowanych w Koninie Mateusz Kowalewski, prezes Izby Gospodarczej Wielkopolski Wschodniej, współorganizatora wydarzenia. Jak wyjaśnił, inspiracją dla podjęcia tego zagadnienia był film, w którym wspierani przez maszyny i automatyzację ludzie z czasem po prostu… głupieją. A jak powszechnie wiadomo, ostatni rok to okres dynamicznego rozwoju narzędzi opartych o sztuczną inteligencję.

Dlatego podczas paneli i warsztatów uczestnicy konferencji będą zastanawiać się nad tym, jak zmienia się rynek pracy i czy do tych zmian da się w ogóle przygotować. – Chcemy rozmawiać o tym, czy maszyny zastąpią nas w pracy, a może skoro już są – to czy zamiast się ich bać może powinniśmy je wykorzystać i oswoić – stwierdził Mateusz Kowalewski.

Prezydent Konina podczas otwarcia stwierdził, że współczesny świat wymaga nieustannego doskonalenia, szybkiego dostosowywania się do zmian i elastyczności w podejmowaniu decyzji. – Dlatego ważne jest żebyśmy wspólnie zastanowili się jak zarządzać kulturą naszych organizacji żeby były zdolne do uczenia się na nowo – powiedział. – Świat zmienia się, a my musimy być przygotowani na zmiany i musimy te zmiany przyjmować i akceptować.

Podczas Konin Business Meeting uczestnicy będą mogli wysłuchać szeregu wykładów, paneli dyskusyjnych i wziąć udział w warsztatach. Wśród poruszanych w tym roku tematów są m.in. sztuczna inteligencja, kompetencje potrzebne na rynku pracy i automatyzacja. Dla uczestników konferencji wystąpią m.in. dyrektor ds. rozwoju biznesu Syntea SA Bartosz Sobotka, Marcin Dembowski z Adizes Institute, czy Adam Fronc ze SMART Project.

Oprócz tego na uczestników konferencji czekają przerwy na networking oraz loteria wizytówkowa. W tym roku Izbie Gospodarki Wielkopolski Wschodniej w organizacji wydarzenia partneruje Turecka Izba Gospodarcza.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole