Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRuszyła rozbiórka budynku dawnego oddziału zakaźnego szpitala

Ruszyła rozbiórka budynku dawnego oddziału zakaźnego szpitala

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ruszyła rozbiórka budynku dawnego oddziału zakaźnego szpitala
ul. Wyszyńskiego

Na działkę przy ul. Wyszyńskiego w Koninie wjechał ciężki sprzęt i pierwsze mury byłego oddziału zakaźnego konińskiego szpitala zostały już rozebrane. W jego miejsce ma powstać market.

O sprzedaży budynku po byłym oddziale zakaźnym przy ul. Wyszyńskiego informowaliśmy już w marcu. Obiekt został zbyty przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który zarządza konińskim szpitalem. Nabywcą budynku i gruntu został właściciel jednej z sieci dyskontów spożywczo-przemysłowych.

Kilka dni temu ruszyła rozbiórka budynku. Na terenie przy ul. Wyszyńskiego pojawił się ciężki sprzęt, a pierwsze mury obiektu zostały rozebrane. W jego miejsce ma powstać market.

Budynek od kilku lat stał już nieużywany. – Nie był dostosowany do naszych potrzeb, do ewakuacji pacjentów. Nie było windy, tylko tarasy, którymi mogliśmy pacjentów przekazywać, wąskie ościeża, więc był problem przejazdu łóżkami – tłumaczyła w marcu Maria Wróbel z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Jak mówi, z powodu złego stanu technicznego obiektu nie opłacało się już remontować, stąd decyzja o sprzedaży.

Budynek był jednym z pierwszych wybudowanych na rzecz potrzeb konińskiego szpitala. Powstał jeszcze zanim postawiona został główna siedziba lecznicy przy ul. Wyszyńskiego. Najpierw mieścił się w nim oddział ginekologiczno-położniczy, a następnie – oddział zakaźny. Od czasu przeniesienia tego drugiego na ul. Szpitalną budynek był nieużywany.  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole