Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBudynek po byłym oddziale zakaźnym do rozbiórki. Wiemy, co tam powstanie

Budynek po byłym oddziale zakaźnym do rozbiórki. Wiemy, co tam powstanie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budynek po byłym oddziale zakaźnym do rozbiórki. Wiemy, co tam powstanie
Szpital

Jesienią tego roku z krajobrazu Konina zniknąć ma budynek po byłym oddziale zakaźnym konińskiego szpitala. Obiekt kupiła firma posiadająca sieć marketów i złożyła wniosek o wyburzenie budynku.

Budynek przy ul. Wyszyńskiego 3a sprzedał Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jego nabywcą został właściciel jednej z sieci dyskontów spożywczo-przemysłowych. Nie będzie go jednak używać – firma złożyła wniosek o rozbiórkę obiektu. Obecnie trwają prace projektowe, a roboty ruszyć mają jesienią tego roku.

Obiekt od kilku lat stał już nieużywany. – Nie był dostosowany do naszych potrzeb, do ewakuacji pacjentów. Nie było windy, tylko tarasy, którymi mogliśmy pacjentów przekazywać, wąskie ościeża, więc był problem przejazdu łóżkami – tłumaczy Maria Wróbel z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Jak mówi, z powodu złego stanu technicznego obiektu nie opłacało się już remontować, stąd decyzja o sprzedaży.

Budynek był jednym z pierwszych wybudowanych na rzecz potrzeb konińskiego szpitala. Powstał jeszcze zanim postawiona został główna siedziba lecznicy przy ul. Wyszyńskiego. Najpierw mieścił się w nim oddział ginekologiczno-położniczy, a następnie – oddział zakaźny. Od czasu przeniesienia tego drugiego na ul. Szpitalną budynek był nieużywany.  

fot. A. Braciszewska-Benkahla

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole