Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚciany już stoją, parking powstaje. Dworzec rośnie w oczach

Ściany już stoją, parking powstaje. Dworzec rośnie w oczach

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ściany już stoją, parking powstaje. Dworzec rośnie w oczach
Budowa

Budowa nowego dworca kolejowego i centrum handlowego trwa zgodnie z planem. W ostatnich miesiącach rosły ściany budynków, widać już elewację, przygotowywany jest również teren pod parking.

Od czasu, gdy w grudniu ubiegłego roku po raz ostatni odwiedziliśmy plac budowy nowego dworca kolejowego i galerii handlowej sporo się tam zmieniło. Przede wszystkim widać już wyraźnie, jak będzie wyglądać elewacja nowych obiektów – nie tylko od strony torów, ale również miasta. Puste trzy miesiące temu szkielety wypełniły się już ścianami, przez co łatwiej rozpoznać bryły poszczególnych części budynku.

Obiekt rozrósł się także wszerz. Pracownicy zakończyli już wyburzanie północnej części starego budynku dworca, a w tym miejscu dobudowana została kolejna część nowego obiektu. Stary dworzec wciąż jeszcze stoi i nie został do końca zburzony, służy bowiem cały czas pasażerom oczekującym na pociągi i kupującym bilety.

Zmienia się nie tylko budynek, ale również jego otoczenie. Ekipa budowlana rozpoczęła już przygotowania do budowy parkingu przez obiektem. Teren jest wyrównywany i utwardzany, pojawiają się też pierwsze krawężniki.

W tym tygodniu w Koninie gościł prezes firmy Dekada, która jest współodpowiedzialna za inwestycję. Jak powiedział portalowi LM.pl prace idą zgodnie z planem i nowy obiekt zostanie oddany do użytku w październiku tego roku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole