Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚwiatowy Dzień Chorego w sanktuarium. Solidarność w cierpieniu

Światowy Dzień Chorego w sanktuarium. Solidarność w cierpieniu

Dodano:
Światowy Dzień Chorego w sanktuarium. Solidarność w cierpieniu
Licheń

Światowy Dzień Chorego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 

W atmosferze modlitwy i wsparcia, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej stało się miejscem szczególnych obchodów XXXII Światowego Dnia Chorego. Tegoroczne hasło, "Nie jest dobrze, by człowiek był sam", zainspirowało wiernych i duchownych do głębokiej refleksji nad znaczeniem wspólnoty, wsparcia i empatii w życiu każdego człowieka, szczególnie tych doświadczających cierpienia na duszy i ciele.

Liturgię w intencji cierpiących, odprawioną w kaplicy Hospicjum im. św. o. Stanisława Papczyńskiego, które od 15 lat służy w licheńskim sanktuarium, prowadzili ks. Sławomir Homoncik MIC, kustosz sanktuarium, oraz ks. Krzysztof Jagoda MIC, kapelan hospicjum. Uroczystości te były wyrazem duchowego wsparcia dla wszystkich chorych, zarówno tych obecnych w kaplicy, jak i tych, którzy uczestniczyli w liturgii dzięki transmisji w pokojach hospicyjnych.

Wyjątkowość tego dnia podkreśliła Katarzyna Muzykiewicz, dyrektor hospicjum, mówiąc: „Każdego roku staramy się szczególnie uczcić ten dzień, rozpoczynając go mszą i błogosławieństwem w salach wszystkich chorych. Później spotykamy się przy kawie i cieście, by chorzy czuli, że to jest święto”. Jest to moment, kiedy cała społeczność sanktuarium łączy się, aby dać wyraz miłości i troski o tych, którzy są w potrzebie.

W bazylice odbyły się również modlitwy w intencji chorych oraz pracowników ochrony zdrowia, z główną mszą świętą, której przewodniczył ks. Adam Stankiewicz MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej marianów. Na zakończenie chętnym i potrzebującym został udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku i obchodzony 11 lutego w dniu wspomnienia objawienia Matki Bożej w Lourdes, jest przypomnieniem o ważności opieki i empatii wobec osób cierpiących. Obchody w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej stanowią wyraz solidarności z chorymi, przypominając nam wszystkim o wartości współczucia i wzajemnego wsparcia w naszych społecznościach.

Fot. Biuro Prasowe Sanktuarium 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole