Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSztuka łagodzi obyczaje. Warto podziwiać to, co wartościowe

Sztuka łagodzi obyczaje. Warto podziwiać to, co wartościowe

Dodano:
Sztuka łagodzi obyczaje. Warto podziwiać to, co wartościowe
dyżur

Po eksplozji wiosny, ochłodzenie. Wiosna w pełni, a jednak natura postanowiła zaskoczyć nas ochłodzeniem. Jak głosi przysłowie: kwiecień, plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Ta zmienność pogody jest przypomnieniem, że nie zawsze możemy przewidzieć i kontrolować to, co nas otacza. A co w kalendarzu świąt nietypowych? 

Światowy Dzień Sztuki - to dobry moment, by docenić kulturę. Sztuka od zawsze towarzyszy ludzkości, będąc źródłem inspiracji, wzruszeń i relaksu. Warto więc wybrać się do miejsc, w których "rządzi" kultura i sztuka. Polecam mój tekst "Od Matejki do Witkacego" o perełkach z konińskiego muzeum. Nie zapominajmy doceniać tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Kontakt ze sztuką ma dobry wpływ na samopoczucie. Sprawdzam to na sobie. Podziwiam wystawy, dzieła, artystów. To pozwala oderwać się od "pokręconej" rzeczywistości. Polecam Wam kontakt ze sztuką. Łagodzi obyczaje.   

Światowy Dzień Trzeźwości - jest przypomnieniem, że nawet małe kroki są ważne. Jeśli choć jedna osoba zdecyduje się tego dnia rzucić używki, będzie to ogromny sukces.

Międzynarodowy Dzień Kombatanta - czas, aby oddać honory. II wojna światowa pochłonęła wiele ludzkich istnień, ale ci, którzy przetrwali, są dziś naszymi bohaterami, żyjącą historią. Międzynarodowy Dzień Kombatanta to okazja, by oddać honory tym, którzy walczyli na frontach – powstańcom i żołnierzom, którzy oddawali swoje życie za ojczyznę.

Kontakt. Jako dyżurna zachęcam do kontaktu w razie pytań, opinii czy zgłoszeń poprzez WhatsApp, na adres email redakcja@portal.lm.pl, czy telefonicznie (535 990 026). Czekam na wasze historie i spostrzeżenia.

Fot. Obraz Jana Cybisa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Koninie 

Przeczytaj również:Sztuka będzie trwać
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole