Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTurek. Drożej za parkowanie. Pierwsza podwyżka od 14 lat

Turek. Drożej za parkowanie. Pierwsza podwyżka od 14 lat

Dodano:
Turek. Drożej za parkowanie. Pierwsza podwyżka od 14 lat

Radni miejscy zadecydowali o podniesieniu opłat w strefie płatnego parkowania. Nowe stawki wejdą w życie po 1 stycznia. Dotychczasowe obowiązywały od 2008 roku. Bez zmian pozostała natomiast sama strefa.

Tak jak przez ostatnich 14 lat obejmuje ona: Plac Wojska Polskiego, Plac Sienkiewicza, ul. Kolską, ul. Kaliską (od Pl. Wojska Polskiego do ul. Szkolnej), ul. Szeroką i ul. Browarną.
Teraz za półgodzinny postój trzeba zapłacić złotówkę. Od nowego roku stawka wzrośnie o 50 groszy. Nie zmieni się natomiast opłata za godzinę parkowania, od 1 stycznia to nadal będzie 2 zł. Jak ustalili radni, za drugą rozpoczętą godzinę postoju trzeba będzie zapłacić dodatkowo 2,50 zł, za trzecią  godzinę postoju – 3,00 zł (+2,00 zł za pierwszą godzinę + 2,50 zł za drugą godzinę), za czwartą i każdą następną rozpoczętą godzinę postoju - 2,00 zł. Abonament miesięczny ogólnodostępny zdrożeje ze 100 do 120 złotych. Nie wzrośnie natomiast abonament miesięczny dla zameldowanego na stałe lub czasowo mieszkańca ulicy objętej strefą płatnego parkowania. Tak jak przez ostatnich 14 lat będzie wynosił 30,00 zł.

Nie zmienia się także system poboru opłat. Tak jak dotąd pobierane one będą w dni robocze od godz. 10.00 do 18.00. Można korzystać z parkomatów i mobilnej aplikacji APCOA FLOW w systemie Android i iOS. Samochody elektryczne w strefie są zwolnione z opłat.

Fot. Facebook/ Miasto Turek

Czytaj więcej na temat:strefa parkowania, turek, podwyżki
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole