Skocz do zawartości
PILNE

IMGW: W nocy ze środy na czwarek silny wiatr o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. 

LM.plWiadomościTurek. Podwyżki za ciepło. Nowe taryfy zatwierdzone

Turek. Podwyżki za ciepło. Nowe taryfy zatwierdzone

Dodano:
Turek. Podwyżki za ciepło. Nowe taryfy zatwierdzone

Od najbliższej środy mieszkańcy Turku będą więcej płacić za ogrzewanie. Na podwyżkę w wysokości 8 procent, o którą występowało Przedsiębiorstwo Gospodarki i Mieszkaniowej w Turku, zgodził się Urząd Regulacji Energetyki.

Jak informuje PGKiM, na podniesienie cen największy wpływ miała inflacja i zmiana taryfy dostawcy ciepła dla miasta firmy GETEC. – To są koszty niezależne od nas – tłumaczy Przedsiębiorstwo. - W tej sytuacji żadna podwyżka nie cieszy, wiemy, jak trudno żyje się każdemu z nas, jednak patrząc na ceny ogrzewania w innych samorządach i tak nie jest najgorzej – komentuje burmistrz Turku Romuald Antosik.

Podwyżek za ogrzewanie jeszcze w tym roku mogą się również spodziewać mieszkańcy Konina. Wiele wskazuje na to, że pod koniec grudnia ceny wzrosną poniżej 10 procent. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej czeka na zatwierdzenie podwyżki przez URE. Przypomnijmy, że MPEC podniósł już cenę za ogrzewanie w sierpniu o prawie 67 procent dla większej części miasta. Powodem była podwyżka cen wykorzystywanej przez PAK biomasy prawie o 200 procent, a to m.in. ta spółka sprzedaje Przedsiębiorstwu ciepło.  MPEC kupuje również energię cieplną z konińskiej spalarni. Kolejny wzrost cen dotyczy dystrybucji, czyli przesyłu ciepła. MPEC spodziewa się, że otrzyma odpowiedź URE w ostatnich dniach grudnia.

Czytaj więcej na temat:turek, podwyzki, cieplo
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole