Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościUnijne dotacje na rozwój firm. Okazja dla przedsiębiorców z regionu

Unijne dotacje na rozwój firm. Okazja dla przedsiębiorców z regionu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Unijne dotacje na rozwój firm. Okazja dla przedsiębiorców z regionu
sprawiedliwa transformacja

Do końca sierpnia przedsiębiorcy z Wielkopolski Wschodniej mogą składać wnioski o unijne dotacje wspierające rozwój ich firm. To jeden z pierwszych naborów w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021 – 2027, który dedykowany jest naszej części województwa.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać od 35 do nawet 70 procent dofinansowania, w zależności od rodzaju i zakresu planowanej inwestycji. Wsparcie można otrzymać, m.in. na zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń, wdrażanie nowych usług i rozwiązań, rozszerzanie działalności na rynki zagraniczne, a także realizację inwestycji budowlanej (w ograniczonej formule).

- Należy podkreślić, że przedmiotem projektu nie może być modernizacja lub zastąpienie starej maszyny nową albo remont obiektu. Pomysł musi spełniać przesłanki inwestycji początkowej – np. założenie nowego lub rozbudowę istniejącego zakładu, wprowadzenie nowych produktów czy usług w firmie. Ważny jest również aspekt ekologiczny, który będzie dodatkowo oceniany i punktowany. To najczęściej pojawiające się tematy rozmów naszych pracowników z potencjalnymi beneficjentami, którzy są zainteresowani konkursem - wyjaśnia Maciej Sytek, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

Jednym z warunków uzyskania dotacji jest realizacji inwestycji w Koninie lub jednym z powiatów: konińskiego, słupeckiego, kolskiego lub tureckiego. Więcej informacji na temat wsparcia w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji udziela Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Wielkopolski, który zlokalizowany jest w siedzibie ARR przy ul. Zakładowej.

Do aplikowania o środki unijne przygotowują się już również samorządy z Wielkopolski Wschodniej. Nabór wniosków na inwestycje w zakresie kompleksowej modernizacji energetycznej budynków sektora publicznego ruszy 7 sierpnia. Niezbędnym elementem będzie przeprowadzenie audytu energetycznego, a w ramach dotacji pokryć będzie można koszty ocieplenia obiektu, wymiany okien, drzwi, oświetlenia czy źródła ciepła, a także instalacje OZE. Maksymalny poziom dofinansowania z Unii Europejskiej wynosić będzie 70 procent kosztów kwalifikowalnych.

Unijne dotacje na rozwój firm. Okazja dla przedsiębiorców z regionu
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole