Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZ "Koninem w sercu" rozpoczyna kampanię. Piotr Korytkowski i jego drużyna

Z "Koninem w sercu" rozpoczyna kampanię. Piotr Korytkowski i jego drużyna

Dodano:
Z "Koninem w sercu" rozpoczyna kampanię. Piotr Korytkowski i jego drużyna
wybory 2024

„Konin w sercu” to hasło wyborcze Piotra Korytkowskiego, który będzie walczył o prezydenturę w Koninie na kolejną kadencję.

Ruszyła kampania samorządowa Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 w Koninie. Szefem sztabu wyborczego został Henryk Drzewiecki, który rozpoczął spotkanie w Strefie K (KDK). - Stanowimy silną, sprawdzoną już w bojach drużynę  - powiedział na wstępie szef sztabu. – Naszym celem jest reelekcja na drugą kadencję oraz zdobycie większości w 23-osobowym składzie Rady Miasta Konina.

Krótko, ale intensywnie

Kampania wyborcza będzie krótka, ale intensywna. - Jesteśmy gotowi na ciężką pracę, w czasie której chcemy pokazać mieszkańcom nasze osiągnięcia i konkretny plan działań na kolejne pięć lat, oparty o gotowe projekty, które zapewniają naszemu miastu dynamiczny rozwój, a mieszkańcom komfortowe życie w otwartym i przyjaznym mieście – powiedział kandydat na prezydenta Piotr Korytkowski.

Dodał, że kończy się najdłuższa i najtrudniejsza kadencja w historii polskiego samorządu. Naznaczona ciężarem pandemii, wojną w Ukrainie, inflacją, kryzysem gospodarczym, do którego doprowadziły rządy PiS. – Było osłabienie samorządu, ale daliśmy radę – powiedział prezydent Konina i kandydat na następną kadencję. – Zapewniliśmy mieszkańcom bezpieczeństwo w czasie pandemii, wsparcie braciom z Ukrainy. Realizowaliśmy projekty, zawarte w strategii rozwoju Konina na lata 2020-2030. I prezydent zaczął wymieniać.

Lista…

Zaczął od negocjacji z wykonawcą drugiej przeprawy przez Wartę (trasy Bursztynowej). Doszło do porozumienia i usunięcia awarii bez kosztów dla miasta.  – Poza tym zderzyliśmy się z fatalnym stanem mostów na Trasie Warszawskiej. Jesteśmy jednak na najlepszej drodze do pozyskania środków na remont.  Zmierzyliśmy się z przerostem zatrudnienia w administracji, który ewolucyjnie, bez radykalnych cięć etatów udało się zmniejszyć. Sukcesywnie remontowano szkoły (I LO) i bazę sportową. Powstała geotermia. Program inwestycji osiedlowych, który jest stopniowo realizowany. Na kulturalnej mapie pojawił się festiwal teatralny „Otwórz okno na kulturę”, aby bezpośrednio trafiać do mieszkańców. Pakiet dla przedsiębiorców w czasie pandemii. Pozyskaliśmy dla miasta ponad 465 milionów złotych, które pozwoliły zrealizować inwestycje na ponad 700 mln zł. To jak jeden roczny budżet Konina. Wybudowaliśmy wiadukt łączący piąte osiedle z Zatorzem, na który mieszkańcy czekali ponad 40 lat. Rozpoczęliśmy wymianę przestarzałego taboru autobusowego. Powstała farma fotowoltaiczna. Ratowano konińskie zabytki: remont domu Zemełki i odzyskanie synagogi. Wybudowano ponad 200 mieszkań komunalnych. Prowadzona jest polityka senioralna. Mamy gotowy plan, projekty, dokumentacje na inwestycje, szeroko otwarte drzwi do środków rządowych i unijnych. Jesteśmy gwarancją, że dla naszego miasta, kolejne pięć lat będzie czasem historycznego rozwoju. Dlatego ubiega się o reelekcję ponieważ tak jak mieszkańcy „Konin ma w sercu” i zależy mu na rozwoju miasta.  

Bez kota w worku

- Nie prezentujemy kota w worku – dodał wywołany „do odpowiedzi” Paweł Adamów z Polski 2050. – Nasza drużyna skutecznie realizowała wspólną politykę. Wystawiamy więc ludzi Polski 2050 na liście Koalicji Obywatelskiej. I mamy wspólnego kandydata na prezydenta – Piotra Korytkowskiego. Wybór tej listy daje najlepszą gwarancję na współpracę z obecnym rządem. Mamy ludzi doświadczonych, ale też osoby nowe, spoza polityki, przedstawicieli organizacji społecznych, biznesu, czy innych środowisk. 

A Piotr Korytkowski to człowiek, który naprawdę ma „Konin w sercu” ikocha swoje miasto, a poza tym jest otwarty na różne środowiska. Dlatego ta wspólna reprezentacja da z siebie wszystko, aby pokazać mieszkańcom, że ich oferta wyborcza jest najlepsza.

W pociągu do władzy

Na razie bez pełnych list, ale zaprezentowano tylko liderów. Będą to: Małgorzata Krawczyńska w okręgu nr 1 (konińska starówka), Wiesław Steinke w okręgu nr 2, Mikołaj Marcinkowski (Polska 2050) w okręgu nr 3 i Witold Nowak – okręg nr 4.   

- Jesteśmy jak rozpędzony pociąg. Nie trzeba go zatrzymywać. Trzeba nim jechać. To jest pociąg, który przywiózł dla miasta 702 mln złotych. Możemy współpracować z rządem i pozyskać jeszcze więcej pieniędzy – powiedział Witold Nowak, obecnie zastępca prezydenta Konina.   

Na listach znalazły się osoby kompetentne – deklarowali działacze. – Są tak silne, że się nie załapałem – odpowiedział Paweł Adamów zapytany o to, czy będzie kandydował? – To jest dobry zastępca prezydenta do spraw gospodarczych. On jest Koninowi potrzebny– powiedział Piotr Korytkowski o swoim zastępcy. 

Do kierownika Tuska

Do kampanii samorządowej dołączył także poseł Tomasz Nowak. - Dzisiaj świętują ci, którzy 7 kwietnia odniosą zwycięstwo w Koninie. I niedługo w Warszawie będę mógł powiedzieć Donaldowi Tuskowi: drogi kierowniku, tak do niego się zwracamy, mamy swojego kierownika w Koninie. Jest to Piotr Korytkowski.

Parlamentarzysta dodał, że nastał czas, aby zebrać plony z zasianego ziarna. A głoszony niegdyś program Wielkopolskiej Doliny Energii może właśnie zaowocować. Pojawiły się bowiem pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, a ministerstwa są otwarte do współpracy. - Samorząd jest solą tej ziemi. Z tą drużyną zrobimy wszystko, aby nasz region odzyskał młodzieńczy wigor – powiedział entuzjastycznie poseł Nowak.

Czy w związku z kampanią wyborczą do Konina przybędzie premier Donald Tusk. – Zaproszenie jest aktualne – odpowiedział Piotr Korytkowski. – Panie pośle – zwrócił się do Tomasza Nowaka – będziemy nad tym intensywnie pracować.

 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole